رخدادهای ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ برابر با ۳ فوریه ۲۰۲۰

🔸-اهواز.
یکشنبه ۱۳ بهمن ۹۸ پرسنل شهرداری شهرستان لالی واقع در استان خوزستان در اعتراض به ۱۰ ماه حقوق عقب افتاده‌شان اعتصاب کرده و دست به تجمع اعتراضی زدند.
تجمع کنندگان بنر بزرگی در دست داشتند که روی آن از جمله نوشته شده بود: «وقتی نانوایی ها هم نان قرضی به پرسنل شهرداری نمی دهند چه باید کرد؟؟؟».
روی این بنر همچنین نوشته شده بود: « یک ماه حقوق نداشتن سخت است. دو ماه حقوق نداشتن فاجعه. ده ماه حقوق نگرفتن مساوی است با ؟؟؟؟».

🔸-صوفیان آذربایجان شرقی
اصناف و‌کسبه شهر صوفیان در اعتراض به مطالبه ۲۷ ساله خود مبنی بر تعیین تکلیف اسناد مالکیت این شهر دست از کار کشیدند و‌کل شهر به تعطیلی کشید.

🔸-مشهد خراسان رضوی
هشت تن از نویسندگان نامه درخواست «استعفای خامنه‌ای» به ۷۲ سال زندان محکوم شدند
محمد حسین آقاسی، وکیل دادگستری مشهد می‌گوید که هشت نفر از امضاءکنندگان نامه سرگشاده به آیت‌الله علی خامنه‌ای برای استعفاء از مقام رهبری، به ۷۲ سال زندان محکوم شده‌اند.
به گفته او، عبدالرسول مرتضوی به ۲۶ سال زندان و محمد حسین سپهری به شش سال زندان محکوم شده است.هاشم خواستار به ۱۶ سال زندان، سه سال تبعید به شهرستان نیکشهر و سه سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.
حکم محمد نوری‌زاد نیز ۱۵ سال زندان، سه سال تبعید به ایذه و سه سال ممنوعیت خروج از کشور اعلام شده است.فاطمه سپهری به شش سال و هاشم رجایی، محمد حسین‌پور و مرتضی قاسمی هر کدام به یک سال زندان محکوم شده‌اند.

🔸-تهران
اعتراض اهالی محله طرشت به یکطرفه شدن زیرگذر استادمعین
۱۴بهمن ۹۸ : اهالی محله طرشت در اعتراض به یکطرفه شدن زیر گذر استاد معین تجمع اعتراضی برگزارکردند ،انها شعار میددن ،‌ ما اعتراض داریم.

🔸-سنندج. کردستان
شعبه چهاردادگاه تجدید نظر استان کردستان یکسال حبس تعزیری که از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج برای اسحاق روحی به اتهام شرکت در روز جهانی کارگر صادر شده بود را تائیدکرد .اسحاق ظهرروز یکشنبه ۱۳بهمن راهی زندان شد.

شعبه ۴ دادگاه تجدید نظر استان کردستان, با صدور حکمی چیا محمدی, شهروند ساکن سنندج و از فعالان محیط زیست این شهرستان به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با گروه‌های مخالف نظام و تبلیغ علیه نظام از طریق نشر اکاذیب” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

🔸-بندرماهشهر. خوزستان
کارگران پتروشیمی اروند دوشنبه ۱۴ بهمن وارد دومین روز اعتصاب خود شدند.
براساس گزارشهای رسیده حراست کارخانه کارت تردد کارگران را گرفته استز

🔸-ایلام
جمعی از کارکنان کارخانه سیمان ایلام در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در مقابل ساختمان استانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.