رخدادهای ۹ مهرماه ۱۳۹۹ برابر با ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز از افزایش آمار دفن متوفیان کرونایی در «وادی رحمت» نسبت به سایر متوفیان خبر داد.
فرخ جلالی گفت که سه روز است آمار متوفیان کرونا از متوفیان عادی پیشی گرفته است.

روح الله متفکرآزاد عضو هیات رئیسه و نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس کرونا گرفت. او اکنون در قرنطینه خانگی به سر می‌برد

🔸-اصفهان
حکم شهروز کاظمی که پیش‌تر به اتهام «محاربه از طریق مشارکت در سرقت مسلحانه» به اعدام محکوم شده بود، در زندان دستگرد اصفهان به اجرا درآمد. این زندانی روز دوشنبه هفتم مهر برای اجرای حکم به یکی از سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شد.

🔸-بندرخمینی. خوزستان
کارگران مجتمع پتروشیمی اروند واقع در سایت ۳ منطقه ویژه اقتصادی بندر موسوم به «امام»، به دلیل انتصاب غیرقانونی دو نفر از سرپرستان از طرف مدیر عامل شرکت به عنوان نمایندگان کارگری، روز سه‌شنبه ۸ مهر تجمع اعتراض برپا کردند.

🔸-تهران
علی آل‌اسحاق، فعال کارگری محبوس و بلاتکلیف در زندان اوین روز سه‌شنبه ۸ مهر در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمد مقیسه محاکمه شد. این فعال کارگری علی‌رغم صدور قرار وثیقه به علت عدم توانایی در تامین مبلغ آن در بازداشت مانده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اعلام کرد که با شیوع کرونا بیش از ۱۶ هزار نفر از پرسنل مجموعه‌های ورزشی استان تهران بیکار شدند.

🔸-اهواز خوزستان
جمعی از کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری منطقه ۸ اهواز، به دلیل عدم دریافت معوقات مزدی خود مقابل درِ ورودی استانداری خوزستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

🔸-شاهین دژ. آذربایجان غربی
روح‌الله شکاری‌نیا اظهار داشت: در ادامه پیگیری پرونده فساد مالی مدیر یکی از ادارات شهرستان، یک متهم دیگر خارج از آن اداره نیز که با این پرونده در ارتباط بود با حکم قضایی دستگیر شد.

🔸-ورامین تهران
روز چهارشنبه دوم مهر برای تحمل حبس تعزیری ۲ ساله خود بازداشت شده و اکنون در زندان قرچک ورامین دوران حبس خود را سپری می‌کند.
این فعال ادبی و فرهنگی در جریان اعتراضات دی ۹۶ به دست نیروهای امنیتی شهرستان درود از توابع استان لرستان بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه این ارگان امنیتی و طی مراحل بازجویی، چندی بعد آزاد شده بود.

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
حسن رستگاری مجد، شهروند ترک و زندانی سیاسی زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا زد.

🔸-گنبدکاووس گلستان
هادی هاشمیان رئیس‌کل دادگستری گلستان از دستگیری ۳ کارمند ثبت اسناد گنبدکاووس به اتهام رشوه خبرداد.
او گفت: یک نفر از ۳ کارمند دستگیر شده، پست مدیریتی در اداره ثبت اسناد گنبدکاووس دارد.

🔸-گرگان گلستان
«حامد پورمند»، «حامد قزل»، «مهدی بیات»، «عزیز مهری»، «مهربان سلاق» و «ناصر توسلی» از جمله شش کنشگر مدنی ترکمن هستند که به مراکز امنیتی استان گلستان احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند.

🔸-نوسود. کرمانشاه
طی روزهای گذشته، یک کولبر کُرد به نام “صهیب فردوسی” اهل روستای “دزآور” از توابع نوسود در پی شلیک نظامیان حکومتی در مرز این شهر زخمی شد.

🔸- بانه. کردستان
ادریس بارزان کولبر ۴۵ ساله اهل پیرانشهر بر اثر شلیک مرزبانان در مرز بانه به شدت زخمی شد.