رخدادهای ۹ خردادماه ۱۳۹۹ برابر با ۲۹ می ۲۰۲۰

🔸-سردشت. آذربایجان غربی
کشته شدن ۳ مرزبان در درگیری با گروه مسلح در سردشت
در درگیری مسلحانه مرزبانان هنگ مرزی سردشت با یک گروه مسلح ۳ نفر از مرزبانانمان کشته شدند.

🔸-خوی آذربایجان غربی
دو کولبر در منطقه مرزی الند خوی کشته شدند
شامگاه پنج شنبە ٨ خرداد ٩٩، نیروهای مرزبانی منطقە مرزی الند شهرستان خوی بە سوی دستەای از کولبران آتش گشودە و دو کولبر محسن درویش زادە“ و ”ابراهیم جوردیزج را بە قتل رساندند.

🔸-تهران
علی نانوایی فعال دانشجویی که بهمن‌ماه گذشته در اعتراض به گرانی بنزین در اعتراضات دانشجویی شرکت کرده بود در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران با ریاست احمد زرگر با تایید حکم صادره در مرحله بدوی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ۶ ماه زندان، ۷۴ ضربه شلاق تعلیقی و رونویسی از سه کتاب بنامهای پسرک فلافل فروش، پایی که جا ماند و ۳ دقیقه در قیامت محکوم شده است.

🔸-دهدشت کهگیلویه و بویر احمد
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر دقایقی قبل حوالی دهدشت در استان کهگیلویه وبویر احمد را لرزاند/ این زلزله در عمق ۱۴ کیلومتری زمین رخ داد.

🔸-شوشتر. خوزستان
بازداشت دستکم ۸ شهروند توسط نیروهای امنیتی در شوشتر
روز پنج‌شنبه ۸ خردادماه دستکم هشت شهروند به نام‌های حکیم کعبی، علی بدوی، محمد بدوی، حمید زغیبی، ایوب طرفی، عامر رحیمه، حمید عقیلی و مصطفی عقیلی توسط ماموران اداره اطلاعات شوشتر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. از میان این افراد مصطفی عقیلی ۱۵ ساله است.
بازداشت این شهروندان توسط ماموران اداره اطلاعات شهرستان شوشتر صورت گرفته است.
تا کنون از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه اطلاعاتی در دست نیست.

🔸-میرجاوه. سیستان و بلوچستان
اعتراض رانندگان کارد به استخوان رسیده ترانزیت : چهارماه ما نمی توانیم از مرز خارج شویم و اگر کار نکنیم از گرسنگی می میرم
بیش از ۲۰۰ نفتکش همچنان معطل در مرز میرجاوه مانده اند. کامیون های اعزامی از استان اصفهان چهار ماه است که در گمرک میرجاوه استان سیستان و بلوچستان متوقف شده است.

🔸-بوشهر
یک معلم بازنشسته بنام حسین گوهرشناس در بلوار برج واقع در بوشهر بعلت فقر خود را دار زده است.