رخدادهای ۹ تیرماه ۱۳۹۹ برابر با ۲۹ ژوئن ۲۰۲۰

🔸-تهران
سهامداران بانک مهر اقتصاد در اعتراض به مفت‌خری سهام و بازخرید اجباری پس از ادغام بانکهای نظامی مقابل بانک سپه در تهران تجمع کردند.

تجمع کارکنان نفتی مقابل وزارت نفت
جمعی از کارمندان نفت و گاز در راستای عدم اجرای قانون ماده ۱۰ ، با داشتن چندین رای دیوان عدالت ، صبح امروز مقابل وزارت نفت تجمع کردند.

تجمع حواله داران شرکت آذویکو- آذربایجان خودرو مقابل ساختمان مقابل ساختمان تعزیرات حکومتی در اعتراض بە عدم در یافت ۶ هزار خودرو پیش خرید شدە پس از ٢ سال.

تجمع کارکنان و بازنشستگان مخابرات جلوی وزارت ارتباطات در اعتراض به اجرا نشدن آیین نامه استخدامی مصوب خود شرکت مخابرات در سال ۱۳۸۹ بعد از خصوصی سازی و معطل ماندن آن تا بحال و ضایع شدن حق و حقوق کارکنان و بازنشستگان شرکت مخابرات و پاسخگو نبودن مدیران مخابرات به این ظلم ۱۰ ساله.

عادل گرجی،‌ دانشجوی دانشگاه آزاد تهران،‌ با افزایش حکم حبس از سوی دادگاه تجدیدنظر از بابت اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور به یک سال حبس تعزیری و ۳ماه فعالیت رایگان در معاونت آموزشی دانشگاه آزاد محکوم شد.
گرجی پیشتر در بهمن‌ماه سال گذشته از سوی دادگاه انقلاب به چهار ماه حبس محکوم شده بود.

🔸-بوشهر
کلیه پاک بانان بوشهر به دلیل حقوق معوقه ۴ ماهه و ندادن عیدی اعتصاب و مقابل شورای شهر تجمع کردند.

🔸-مرودشت. فارس
سقوط یک فروند بالگرد ساعتی پیش؛ مرودشت در مسیر شیراز صداو سیما.

🔸-بندرعباس هرمزگان
اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق استان هرمزگان در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت قراردادهای خود، در مقابل اداره برق منطقه‌ای این استان تجمع کردند.

🔸-شوش خوزستان
تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت‌ تپه، مقابل فرمانداری شوش.

🔸-اهواز. خوزستان
اعتراض کارگران شهرداری کوت عبدالله به معوقات مزدی
شماری از کارگران شهرداری کوت عبدالله، صبح امروز نیز در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت پرداخت مطالبات مالی به مدت سه ماه مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.

🔸-رشت. گیلان
تعدادی از پرستاران استان گیلان در اعتراض به محقق نشدن وعده‌های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص وضعیت استخدامی خود، در خیابان پرستار رشت دست به تجمع زدند.

🔸-سقز . کردستان
روز یکشنبە ٨ تیر ٩٩، بهمن رسولی شهروند اهل سقز توسط نیروهای ادارە اطلاعات این شهرستان بازداشت و بە مکان نامعلومی منتقل کردەاند.
دلیل بازداشت و محل نگهداری این شهروند مشخص نیست.

🔸-خوی. آذربایجان غربی
رسول ایرجی فعال مدنی ترک در شهر خوی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
از دلیل بازداشت و محل نگهداری این شهرند تُرک هیچ اطلاعی در دست نیست.