رخدادهای ۹ اسفند ۹۹ برابر با ۲۷ فوریه ۲۰۲۱

🔸-آشار. بلوچستان
شب گذشته بخشداری آشار در بلوچستان توسط جوانان غیور بلوچ به آتش کشیده شد.
بلوچستان توانسته همه ایران میتواند!

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
طی روزهای گذشته، سیاوش عینی و کیوان اندار دو شهروند کُرد اهل شهرستان مهاباد پس از اتمام دوران بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه به بند قرنطینه زندان این شهر منتقل شدند.
روز یکشنبه ۱۲ بهمن‌ماه، سیاوش عینی، معلم اداره آموزش و پرورش مهاباد بدون ارائه حکم قضایی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.
اوایل بهمن‌ماه سال جاری نیز، کیوان اندار، دانشجوی رشته زبان انگلیسی دانشگاه تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.
تا کنون از دلایل بازداشت این دو شهروند کُرد هیچ اطلاعی در دست نیست.

🔸-اردبیل
علی خیرجو، فعال مدنی آذربایجانی در صحفه اینستاگرامی خود نوشت شعبه دهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل با ارسال ابلاغیه‌‌ای از او خواسته است حداکثر ظرف ۵ روز جهت اخذ توضیح در اداره اطلاعات این شهر حضور یابد.

🔸-ایرانشهر. بلوچستان
اسدآباد ایرانشهر گسترش اعتراضات در بلوچستان
شب گذشته ۸ اسفند ماه ۹۹، مردم معترض اسدآباد در شهرستان ایرانشهر در اعتراض به کشتار سوخت بران بلوچ توسط سپاه در نقطه صفر مرزی سراوان در خیابان های این شهر اقدام به ایجاد راهبندان کردند.

🔸-ماهشهر خوزستان
تجمع کارگران خدمات شهری و فضای سبز شهرداری بندر ماهشهر
کارگران خدمات شهری و فضای سبز شهرداری بندر ماهشهر با تجمع در مقابل شهرداری و فرمانداری بندر ماهشهر نسبت به عدم پرداخت مطالبات خود اعتراض کردند .

🔸-کرمان
شعار نویسی روی دیوار کلانتری ۲۱ آزادگان در حمایت از بلوچستان!

🔸-تهران
تجمع پیمانکاران ایرانمال مقابل ساختمان مرکزی بانک آیندە در اعتراض بە عدم دریافت مطالبات معوقە خود
پیمانکاران کە هرکدام صدها کارگر دارند در ٢ سال گذشتە مطالبات خود را نە از ایران مال و نە از شرکت البرز تات کە متعلق بە برادان علی انصاری هست، دریافت نکردەاند.

محمود صادقی از بابت دو فقره اتهام “نشر اکاذیب” به پرداخت ۴ میلیون تومان جزای نقدی، به اتهام “تمرد در برابر مامورین و عوامل امنیت دادستانی تهران” ۸ ماه حبس و از بابت اتهام “توهین به رئیس قوه قضاییه” به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.
با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۸ ماه حبس تعزیری برای وی قابل اجرا است.

🔸-بابل مازندران
شهردار شهر بابل به دلیل برخی تخلفات مالی توسط دستگاه های امنیتی بازداشت شد.

🔸-اشنویه. آذربایجان غربی
طی روزهای اخیر، رحمان یوسفی شهروند بازداشتی اهل اشنویه، با اتمام مراحل بازجویی از یکی از بازداشتگاه های امنیتی در ارومیه به زندان اشنویه منتقل شد.
تا لحظه‌ی انتشار این خبر، از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دسترس نیست.

روز پنجشنبه ۷ اسفند، کمال قویتاسی شهروند بازداشتی اهل اشنویه با اتمام مراحل بازجویی به زندان این شهرستان منتقل شد. آقای قویتاسی اواخر آذرماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به یکی از بازداشتگاه های امنیتی ارومیه منتقل شده بود.
تا لحظه‌ی انتشار این خبر، از دلایل بازداشت و اتهامان مطروحه علیه وی اطلاعی در دست نیست.

🔸-پیرانشهر. آذربایجان غربی
روز شنبه ۹ اسفندماه، یک شهروند کُرد به نام “احمد عبدالله‌پور” فرزند عمر اهل شهرستان پیرانشهر جهت تحمل دوران محکومیت ۵ ماهه خود به زندان نقده منتقل شد.
روز چهارشنبه هفدهم بهمن‌ماه سال ٩٧، این شهروند به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران” از سوی شعبه ١٠٢ دادگاه کیفری پیرانشهر به تحمل پنج ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
زینال تنهایی، فعال ترک (آذربایجانی) به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.
بر اساس این حکم که توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی فتح نژاد صادر و به صورت شفاهی به وی ابلاغ شده، آقای تنهایی از بایت اتهام “تبلیغ عیله نظام” به پرداخت ۳ میلیون تومان جزای نقدی بدل از ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

🔸- هشتگرد. البرز
مالکین تعاونی برق تهران جهت اعتراض به سند سازی دولت برای فروش زمینهای این تعاونی با همکاری اداره ثبت هشتگرد، شرکت عمران شهر جدید هشتگرد و فرمانداری ساوجبلاغ دست به راهپیمایی اعتراضی زدند

🔸-ساوه. مرکزی
جمعی از کارگران شرکت لاستیک پارس در ساوه اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.
تجمع این کارگران در اعتراض به بروز مشکلاتی در صندوق پس‌انداز، کسری حقوق و قطعی وام کارگری، صورت گرفته است.

🔸-دره شهر. ایلام
حمله مسلحانه به ماموران ناجا در ایلام
لحظاتی پیش بر اثر تیراندازی فردی ناشناس به ماموران نیروی انتظامی مستقر در پل گاومیشان شهرستان دره‎شهر یک نفر کشته و یک نفر زخمی شد.