رخدادهای ۹ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۲۹ نوامبر ۲۰۲۰

🔸-بستک. هرمزگان
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴٫۶ ریشتر حوالی بستک در مرز استان‌های هرمزگان و فارس را لرزاند.

🔸-اسلام آباد غرب. کرمانشاه
آنیسا جعفری مهر، فعال فرهنگی اهل اسلام آباد غرب با گذشت ۶ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌برد. خانم جعفری مهر روز دوشنبه ۳ آذرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

🔸-پاکدشت. تهران
تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن امیرالمؤمنین در این هوای بارانی بعد از سال ها بلاتکلیفی و وعده وعید های مسئولینی که هنوز هم به سرانجام نرسیده است.

🔸-مریوان کردستان
شعبه دادگاه انقلاب شهرستان مریوان با صدور دادنامه ای آمانج نیک پی، فعال محیط زیست را به تحمل حبس تعزیری محکوم کرد.
آمانج نیک پی – فرزند: خالد – متولد: ۱۳۷۷ – اهل روستای نی از توابع شهرستان مریوان، توسط شعبه دادگاه انقلاب این شهرستان از بابت اتهام « عضویت در همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف نظام » به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

🔸-ارومیه آذربایجان غربی
یک کولبر کُرد به نام “آیهان خدایی” ٢٢ ساله فرزند جمال اهل روستای “کوران” از توابع منطقه صومای برادوست ارومیه در پی شلیک ماموران مرزبانی در مرز این شهرستان به شدت زخمی شد.

🔸-تهران
علی موسی نژاد فرکوش – دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی و فعال سیاسی مشروطه خواه، ساکن تهران، در پی یورش ماموران امنیتی به منزل شخصی وی پس از تفتیش منزل و ضبط وسائل شخصی اش بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

رئیس سابق بنیاد شهید مرد
سید محمدعلی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران که پیش از این از سال ١٣٩٢ به مدت ٧ سال معاونت رییس جمهور و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران را نیز بر عهده داشت بامداد امروز ٩ آذرماه بر اثر بیماری کرونا مرد.