رخدادهای ۸ مردادماه ۱۳۹۹ برابر با ۲۹ ژوئیه ۲۰۲۰🔸

-شوش. خوزستان
چهل و پنجمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه! هر مسئول و هر رسانه ای که به کارگران خیانت کند رسوا خواهد شد. اعتصاب تا لغو خصوصی سازی.

🔸-سریش آباد کردستان
پنجمین روز تجمع اعتراضی کارگران شهرداری سریش‌آباد قروه
کارگران شهرداری سریش‌آباد، از توابع استان کردستان در مقابل شورای این شهر به‌دلیل عدم پرداخت حقوق ماهیانه و معوقات، پنجمین روز تجمع اعتراضی خود را سه‌شنبه ۷مرداد برگزار کردند.

🔸-سوسنگرد. خوزستان
آغاز اعتصاب در میدان نفتی آزادگان شمالی
روز همه کارکنان در اعتراض به پیشنهاد دستمزد پایین به پرسنل میدان نفتی آزادگان شمالی٫از جانب شرکت ایران افق دست از کار کشیده و اعتصاب کرده اند.

🔸-سنندج کردستان
شعبه ۱ دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی, با اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق هواداری و عضویت در یکی از احزاب کورد اپوزیسیون حکومت ایران” فاضل قیطاسی، آمانج قربانی و سیروان قربانی, سه تن از فعالان محیط زیست ساکن کامیاران را در مجموع به تحمل ۸ سال حب تعلیقی و ۸ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

🔸-بهبهان خوزستان
مریم کاظمی و برادرش علی کاظمی توسط نیروهای اداره اطلاعات بهبهان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.
ماموران در زمان بازداشت این دو در ارتباط با تجمع ۲۶ تیرماه مردم بهبهان صورت گرفته است.

🔸-تهران
علی لاریجانی، مشاور خامنه ای و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پی بروز مجدد علائم بیماری کرونا در یکی از بیمارستان های تهران و برای مراقبت های تکمیلی بستری شد.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از ابتلای ۱۷۶ داوطلب آزمون دکتری سال ۹۹ دانشگاه های علوم پزشکی کشور به کرونا خبر داد.

🔸-خرمشهر. خوزستان
آتش سوزی عمدی نیزارهای منطقه سرحانیه اول خرمشهر.

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
جمعی از شهروندان ساکن توابع تبریز در اعتراض به قطع مکرر آب آشامیدنی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-اصفهان
ساعت ۹ صبح خانواده زندانیان محکوم به اعدام که در جریان اعتراضات سال ۹۶ دستگیر شده اند ، در مقابل دادگاه نیکبخت اصفهان تجمع کرده و نسبت به وضعیت پرونده فرزندانشان اعتراض کرده و خواهان برگزاری دادگاه عادلانه با حضور رسانه ها شدند ، درجریان این تجمع ، رییس زندان تجمع کنندگان را تهدید کرده که تجمع نکنند و اعلام کرده برایتان بد میشود.