رخدادهای ۸ شهریورماه ۱۳۹۹ برابر با ۲۹ آگوست ۲۰۲۰

🔸-کرج البرز
چهارده همین روز اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده
جعفر عظیم زاده اعلام‌کرده است که:
در اعتراض به فریب و انتقال به انفرادی زندان‌ رجایی شهر به جای بیمارستان و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در مقابله با بیماری کرونا
دست به اعتصاب غذا ‌زده است.

🔸-جوانرود کرمانشاه
– بازداشت یکی از فعالین مدنی در جوانرود
طی روزهای گذشتە، نیروهای ادارە اطلاعات شهرستان جوانرود یکی از فعالین مدنی این شهر را با هویت ”حسیم میرزایی“ بازداشت کردەاند.
تا زمان تظیم این خبر دلیل یا دلایل بازداشت حسیم میرزایی و اتهامات مطروحە علیە وی برای هەنگاو نامعلوم می باشد.

🔸-اهواز
– بازداشت و پرونده سازى براى ۱۳۰ شهروند عرب اهل روستاى ابوالفضل

🔸-سوران. سیستان و بلوچستان
-یاسین هونکزهی” فرزند محتاج اهل سوران در مسیر سراوان به سوران به ظن حمل مواد مخدر، توسط ماموران امنیتی کشته شد

🔸-تهران
-شماری از خانواده کشته‌شدگان اعدام‌های سال ۶۷ در ایران روز جمعه، ۷ شهریور در سی و دومین سالگرد اعدام‌های گروهی زندانیان سیاسی با حضور در خاوران، مزار بی‌نام کشته‌شدگان این اعدام‌ها را گلباران کردند. خانواده‌های اعدام‌شدگان سال۶۷، با گلباران مزار بی‌نام کشته‌شدگان این اعدام‌ها، شعر و سرود خواندند ولی نیروهای انتظامی و امنیتی ساعتی پس از حضور خانواده‌های کشته‌‌شدگان، آنها را از محوطه این گورستان پراکنده کردند

-بهنام موسیوند، فعال مدنی محبوس در زندان اوین با وجود بروز علائم ابتلا به بیماری کرونا از رسیدگی پزشکی محروم است. به آقای موسیوند گفته که تا روز دوشنبه ۱۰ شهریور و پایان تعطیلات امکان اعزام وی برای انجام تست کرونا وجود ندارد.

🔸-کرمان
– امیررضا امیرتیموری, روزنامه‌نگار و عضو خانه مطبوعات که پیشتر با شکایت محمدرضا پورابراهیمی داورانی, نماینده کرمان در مجلس به پلیس فتا استان کرمان احضار شده بود پس از حضور در این اداره امنیتی و طی مراحل بازجوئی اولیه و اطلاع از مصداق اتهامی « نشر اکاذیب » با دریافت ابلاغیه ای به شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرمان فراخوانده شد.

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
-شعبه ۱دادگاه انقلاب و شعبه ۱۱۲دادگاه کیفری ۲ شهرستان تبریز با ارسال ۲ ابلاغیه از طریق سامانه ثنا, ناصر خلوصی, فعال ملی مدنی ساکن این شهرستان را برای حضور در جلسات دادرسی فراخواند.

🔸-سروآباد کردستان
-عصر روز جمعە ٧ شهریور ٩٩، در پی شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی، نریمان سبحانی کولبر اهل شهرستان سروآباد از ناحیە پا بە شدت مجروح شدە است.
این کولبر جهت مداوا بە مراکز درمانی منتقل شده است.

🔸-سردشت آذربایجان غربی
نیروهای مرزبانی در ارتفاعات مرزی سردشت بە سوی دستەای از کولبران آتش گشودە و یک کولبر را با هویت ”خدر“ اهل روستای ”داوداوی“ زخمی کردەاند.
این کولبر جهت مداوا بە مراکز درمانی سردشت منتقل شد.