رخدادهای ۸ خردادماه ۱۳۹۹ برابر با ۲۸ می ۲۰۲۰

🔸-اصفهان
نتیجه تست دو بازیکن تیم فوتبال سپاهان اصفهان از سوی پزشک فولاد مبارکه اصفهان مثبت اعلام شد.

اعتراض کارگران پلی اکریل و “دی ام تی” اصفهان
جمعی از کارگران پلی اکریلی و “دی ام تی” اصفهان اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود به طور جداگانه در محل کار خود اقدام به برگزاری تجمع کردند.
کارگران شاغل در پلی‌اکریل و دی ام تی که هر دو زیرمجموعه شرکت پلی‌اکریل اصفهان هستند، در خصوص تجمع خود می‌گویند: از سال ۹۵ و ۹۶ معوقات مزدی آنها پرداخت نشده است. در عین حال، عیدی سال ۹۸ را کامل نگرفته‌اند. آنها افزودند، علیرغم حضور در سر کار، دستمزدها به موقع پرداخت نمی‌شود و در سال جاری تاخیر در پرداخت دستمزدها وجود دارد.

🔸-یزد
تجمع اعتراضی دامداران یزد در مقابل استانداری این شهر در اعتراض به هزینه های سنگین و درآمد کم و سیاست هایی کە نظام برای نابودی تولید ملی پیش گرفتە است.

🔸-اراک . مرکزی
اعتصاب کارگران راه آهن اراک شرکت جوش گستر در اعتراض بە عدم دریافت دوماه حقوق معوقە و مزایای شغلی سال گذشته.

🔸-یاسوج. کهگیلویه و بویر احمد
روز چهارشنبه ۷ خرداد ماه، شماری از کارگران اخراجی کارخانه قند یاسوج با تجمع اعتراضی در مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

🔸-فاریاب کرمان
تحصن و اعتصاب کارگران شرکت معدن کرومیت امین یار فاریاب کرمان در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی در مقابل دفتر آن تحصن کردند.
“کارگران شرکت به دلیل عدم دریافت حقوق ۴ ماه حقوق و مزایا، حق بیمه و بدقولی مدیران دست از کار کشیده و تجمع کرده اند.

🔸-مشهد
روز سه‌شنبه ششم خرداد، علیرضا غلامپور شهروند ساکن مشهد به دلیل نصب پرچم شیر و خورشید و تصاویری از رضا_شاه بر سر در منزل شخصی‌اش از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد و از زمان بازداشت تاکنون اطلاعی از وضعیت این شهروند در دست نیست.

🔸-بندرعباس هرمزگان
“آرزو باهو” پرستار و مدافع سلامت بیمارستان کودکان بندرعباس به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ درگذشت.

🔸-سراوان . سیستان و بلوچستان
روز چهارشنبه ۷ خرداد ماه، کارگران شهرداری سراوان در استان سیستان و بلوچستان نسبت به عدم دریافت چندین ماه حقوق عقب‌افتاده خود دست به اعتراض زدند.

🔸-بوشهر
از وضعیت سمیه راموز شهروند اهل بوشهر که در تاریخ ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده، اطلاعی در دست نیست.

🔸-مریوان کردستان
روز چهارشنبه ۷ خردادماه ۹۹، خسرو فرهمند، محمد پروازه و محمد افرا اهل روستای “نی” به اداره اطلاعات مریوان احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند.
اتهام این سه شهروند همکاری با یکی از احزاب کُرد عنوان شده است.