رخدادهای ۸ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۲۹ اکتبر ۲۰۲۰

🔸-آبادان خوزستان
مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی آبادان یک شهروند را در این شهرستان بدلیل آنچه تبلیغ شیطان پرستی خوانده شده است، بازداشت کردند.

🔸-تهران
تجمع مقابل سفارت فرانسه در تهران
جمعی از مردم و دانشجویان در اعتراض به اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) در مقابل سفارت فرانسه تجمع کردند.
مردم و دانشگاهیان با حضور در این تجمع خواستار اخراج سفیر فرانسه از ایران و تحریم کالاهای فرانسوی شدند.

فاطمه مثنی، زندانی سیاسی در زندان اوین روز سه‌شنبه ۶ آبان‌ در پی خونریزی شدید روده به بیمارستان طالقانی تهران اعزام و با وجود مخالفت کادر درمانی و نگرانی‌های پزشکی به دستور «امین وزیری»، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی به بند زنان زندان اوین بازگردانده شد.

کریم اکبری مبارکه بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون بر اثر ابتلا به بیماری کرونا، در سن ۶۸ سالگی درگذشت.

همسر نازنین زاغری‌رتکلیف شهروند دو تابعیتی ایرانی‌بریتانیایی، می‌گوید روز سه‌شنبه به‌صورت ناگهانی به همسرش اطلاع داده شده که باید دوشنبه هفته آینده در دادگاهی با ریاست قاضی صلواتی حضور یابد.

نگار مسعودی، عکاس و مستندساز، امروز پنج‌شنبه ۸ آبان توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. ماموران در حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل پدر و مادر این شهروند کرده و برخی از وسایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند.

🔸-رباط کریم. تهران
خودکشی جوان تهرانی زیر ریل قطار
جوان ۳۲ ساله که ظاهرا به قصد خودکشی در محدوده خیابان گرجی رباط کریم خود را زیر قطار مسافربری پرتاب کرده بود جان باخت.

🔸-دهگلان. کردستان
ازدحام جمعیت برای خرید روغن
مردم شهرستان دهگلان مانند سایر شهرها و شهرستان‌های دیگر با مشکل کمبود کالاهای اساسی از جمله روغن روبرو هستند.

🔸-قلعه چنعان. خوزستان
جمعی از جوانان جویای کار قلعه‌چنعان روز چهارشنبه هفتم آبان با برگزاری تجمع اعتراضی مقابل شرکت صنایع فولاد خوزستان، خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

🔸- چابهار. سیستان و بلوچستان
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: در سانحه رانندگی صبح امروز چابهار ۶ نفر مصدوم شدند که تعدادی از این افراد نمایندگان مجلس رژیم ایران هستند.

🔸-شهرری. تهران
محمد مقیمی، وکیل‌مدافع نسرین ستوده در توییتر نوشت: ‏«وضعیت جسمی موکلم نسرین ستوده خوب نیست و در شرایط خطرناکی قرار دارد. وی در اعتراض به انتقال غیرقانونی به زندان شهرری، اعتصاب دارو کرده و داروهایی را که پزشک برای بیماری قلبی تجویز کرده استفاده نمی‌کند. امروز نیز پزشک زندان ایشان را معاینه کرده و در خصوص وضعیت وی، هشدار داده است.»

🔸-تکاب. آذربایجان غربی
نیروهای امنیتی حسین شیرزاد اهل محله «شرف آباد» در شهرستان تکاب را روز سه‌شنبه ۶ آبان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.
بازداشت حسین شیرزاد بدون ارائه حکم قضائی و توأم با ضرب و شتم صورت گرفته و از مکان نگهداری و اتهامات او اطلاعی در دسترس نیست.

🔸-هفت تپه. خوزستان
اسماعیل بخشی فعال کارگری در حساب توییتر خود از یورش ماموران نیروی انتظامی به منزل سه تن از فعالان کارگری هفت تپه به نام‌های «یوسف بهمنی» و «حمید ممبینی» و «مسعود حیوری» و بازداشت آن‌ها خبر داد.
به گفته او، این افراد بدون ابلاغ یا اطلاع قبلی بازداشت شده‌اند.

🔸-سردشت آذربایجان غربی
روز پنج‌شنبه ۸ آبان‌ماه، آواره فتحی کولبر کُرد اهل روستای “الیە مران” از توابع سردشت بر اثر شلیک نظامیان در مرز “زله” این شهرستان زخمی شد.

🔸-مهاباد آذربایجان غربی
روز دوشنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۹، مختار ابراهیمی، فعال مذهبی اهل سنت، ساکن شهرستان مهاباد، پس از اتمام بازجوئی در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به بند تلاش در زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.