رخدادهای ۷ مهرماه ۱۳۹۹ برابر با ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۰

🔸-شیراز فارس
جوانان غیور شیراز، بیدادگاه علی خامنه ای را که حکم ظالمانه اعدام شهید «جهان پهلوان نوید افکاری» را صادر کرده بود، به آتش کشیدند.

🔸-هفت تپه خوزستان
تجمع اعتراضی کارگران بخش دفع آفات کشاورزی نسبت به وضعیت شغلی خود
کارگران هفت تپه بخش دفع آفات کشاورزی که به کشت نیشکر مشغول هستند، نسبت به وضعیت امنیت شغلی خود از پیمانی به قرار داری، در روز یکشنبه ۶ مهر ماه، در محل کار خود در زمینهای زیر کشت، دست به اعتراض زدند، که این اعتراض با دخالت نیروهای انتظامی مستقر در محوطه هفت تپه روبرو شد.

🔸-اهرم. بوشهر
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر در عمق پنج کیلومتری زمین استان بوشهر – حوالی اهرم را لرزاند.

🔸-جلفا آذربایجان شرقی
ارسال صد ها تریلی حامل خودروهای جنگی پلاک روسیه از ایران به مرز ارمنستان.

🔸-تهران
تجمع مرغداران کشور مقابل وزارت صنعت معدن و تجارت
تجمع تولید کنندگان مرغ گوشتی و تخمگذار از سراسر کشور مقابل وزارت صنعت ، معدن و تجارت بدلیل قیمت غیر کارشناسی و عدم تحویل نهاده دولتی به مرغداران

بازداشت چندین شهردار همزمان
محمدجواد حشمتی مهذب رییس کل دادگستری استان تهران از بازداشت تعدادی از شهرداران شهرهای استان تهران از جمله لواسان، شهریار و رودهن اخیر خبر داد.
او اتهام برخی شهرداران را رشوه خواری عنوان کرد.

پدر امیرحسین مرادی که فرزندش به عنوان یکی از متهمان بازداشتی پس از آبان ۹۸ به اعدام محکوم شده است، صبح امروز در منزل شخصی خودکشی کرد.

وزارت اطلاعات شبکه سازمان یافته ای از دلالان و سوداگران دارویی که به صورت غیرقانونی و خارج از شبکه رسمی بهداشت و درمان اقدام به تهیه و فروش داروهای مورد استفاده در دوره درمان کرونا می‌نمودند، را بازداشت کرد.

🔸-بابل. مازندران
گروهی از پرستاران و کادر درمانی بیمارستان روحانی بابل در اعتراض به‌ عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان این مرکز درمانی دست به تجمع اعتراضی زدند.

🔸-اصفهان
جمعی از آتش نشانان ساکن استان اصفهان در اعتراض به پرداخت نشدن عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل بر ای آنها در مقابل ساختمان استانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.
این شهروندان معترض می گویند: “میزان حقوق آنها با سختی شغلی که دارند متناسب نیست و از طرفی هم حدود ۱۴۰نفر از پرسنل با شرکت ها قرارداد دارند و تاکنون تبدیل وضعیت نشده اند.

🔸-سردشت آذربایجان غربی
شامگاه روز یک شنبه ۶ مهرماه، یک کولبر کُرد به نام “ابراهیم رسولیان” اهل روستای “گرویس” از توابع سردشت بر اثر شلیک مرزبانان در مرز این شهرستان به شدت زخمی شد.

🔸-بانه. کردستان
یک کولبر به نام “رحیم ایرجی” اهل روستای “قوره دره” از توابع سقز در پی شلیک مرزبانان در مرز “هنگه‌ژال” بانه به شدت زخمی شد.

🔸-کرمانشاه
جمعی از مدیران مهدهای کودک استان کرمانشاه در اعتراض به تداوم تعطیلی مهدهای کودک و گسترش مشکلات اقتصادی و بیکاری تجمع اعتراضی برگزار کردند.
مدیران مهد کودک به علت تعطیلی چند ماهه و عدم پرداخت خسارت به آنها و تداوم تعطیلی مجدد در مقابل درب استاندار کرمانشاه تجمع کردند.

شماری از پرسنل شرکت جهاد نصر کرمانشاه در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود، در مقابل ساختمان استانداری این استان تجمع کردند.

🔸-کرج. البرز
طی روزهای گذشتە قاسم آبستە، زندانی سنی مذهب کُرد محکوم به اعدام و محبوس در زندان مرکزی رجایی شهر، بە ویروس کرونا مبتلا شدە است.