رخدادهای ۷ خرداد ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۵/۲۸

🔸-ارومیه آذربایجان غربی
اعتصاب رانندگان خودروهای پسماند شهرداری ارومیه در اعتراض به حقوق معوقه
رانندگان خودروهای مدیریت پسماند شهرداری ارومیه روز سه شنبه ۷ خرداد ۹۸ در اعتراض به نپرداختن حقوق های عقب مانده شان دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

🔸-تهران
تجمع اعتراضی غارت شدگان شرکت سایپادیزل مقابل این شرکت
سایپا دیزل به بهانه تحریم، کامیون ها را در بازار آزد به قیمت روز میفروشد ولی به صاحبان آنها تحویل نمیدهند.
غارت شدگان ۳ سال است که منتظر کامیونهای خود هستند. کامیونهای ۴۰۰ میلیونی امروز در بازار آزاد به دو میلیارد فروخته می شود و مردمی که سه سال پیش پول کامیون را داده اند هنوز کامیون دریافت نکرده اند.

تجمع سپرده گذاران کاسپین مقابل بانک مرکزی.

همسر دوم شهردار سابق تهران به قتل رسید
میترا استاد،‌ همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران،‌ امروز در منزل خود به قتل رسید.
سرپرست دادسرای جنایی تهران، روز سه‌شنبه هفتم خردادماه، در مورد این قتل به خبرگزاری ایسنا گفت خانم استاد «در منزل مسکونی خود واقع در منطقه سعادت‌آباد تهران با ضرب گلوله به قتل رسیده است.»
او در مورد زمان و جزییات این حادثه توضیح بیشتری نداد.
میترا استاد در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ با نجفی ازدواج کرده بود. شهردار پیشین تهران، در اواخر سال ۱۳۹۶ و پس از یک سال حضور در این سمت، با تسلیم استعفای خود به شورای شهر به دلیل «بیماری» شهرداری تهران را ترک کرده بود.
پس از انتشار خبر قتل همسر پیشین نجفی، پریسا صالحی، خبرنگار «انصاف‌نیوز» در توئیتر نوشت: «دیروز [دوشنبه] زن دوم نجفی زنگ زد انصاف و میخواست باهامون مصاحبه کنه، امروز قرار بود بیاد دفتر، همین امروز به قتل رسید.

نجفی به قتل همسرش اعتراف کرد
محمد علی نجفی؛ شهردار اسبق تهران که به عنوان مظنون اصلی قتل میترا استاد؛ همسر دومش تحت تعقیب قرار گرفته بود، بازداشت شد. و انگیزه قتل را اختلاف خانوادگی عنوان کرد.

🔸-یزد
محسن اسدی، استاد باستان‌شناسی دانشگاه یزد بازداشت شد
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، محسن اسدی، استاد باستان‌شناسی و میراث فرهنگی در دانشگاه یزد روز یکشنبه ۵ خرداد از سوی ماموران امنیتی در محل کار خود بازداشت و خانواده آقای اسدی تا این لحظه نتوانسته‌اند اطلاعی از محل نگهداری یا دلیل بازداشت او کسب کنند.

🔸-زاهدان. بلوچستان
دست کم ۳۰ نفر از معترضان «شلیک پلیس» به یک جوان در زاهدان بازداشت شدند.

🔸-مشهد خراسان رضوی
خودکشی دختر جوان در مشهد
امروز صبح ٧ خرداد دختر جوانی در بلوار آموزگار مشهد، فریاد کشید از زندگی خسته شده‌ام و خود را از ارتفاع به پایین پرت کرد.