رخدادهای ۷ خردادماه ۱۴۰۰ برابر با ۲۸ می ۲۰۲۱

🔹-اسفراین خراسان شمالی
مهدی کرامتی فرماندار اسفراین، روز جمعه، اظهار داشت: بیشترین بارندگی و خسارت سیل در دهستان های دامنکوه و رویین‌ بوده که بر اساس برآوردهای اولیه به بیش از ۱۲ واحد مسکونی در روستاهای رویین و دهک خسارات وارد شده است. وی افزود : به دلیل مشکلات فنی پل روستای دهک و ورود سیل به داخل روستا علاوه بر خسارت به شماری از واحدهای مسکونی روستایی ، سیلاب سبب تلف شدن ۴۰ راس دام و خسارت به انبار های علوفه در این روستا شده است.

🔹-زهکلوت کرمان
تیراندازی مستقیم مأموران منجر به مرگ یک شهروند بارکش در زهکلوت شد.
روز پنج شنبه ۶ خرداد ماه ۱۴۰۰، به دنبال تیراندازی نیروهای نظامی به سمت یک خودروی بارکش، یک شهروند بلوچ به نام شهنوازی جان خود را از دست داد.

🔹-تهران
تجمع جمعی از آزادیخواهان و معلمان ایثار و مقاومت در مقابل یکی از دفاتر قضایی تهران و شکایت از آمران و عاملان آزار در سلول انفرادی
جمعی از فعالان سیاسی و مدنی که در دوره‌های مختلف در سلول‌های انفرادی شکنجه شده‌اند، روز پنج‌شنبه ششم خرداد ۱۴۰۰ در یکی از دفاتر قضایی تهران حاضر شدند و علیه آمران و عاملان آزار سلول انفرادی اعلام شکایت کردند.

🔹-اهواز خوزستان
در آتش سوزی گسترده انبار الکل اهواز ۱۲ آتش‌نشان مصدوم شدند.
به گفته رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رژیم در اهواز، این آتش سوزی گسترده که در انبار کالا و مواد شیمیایی در منطقه عامری خیابان یک علوی به وقوع پیوست، ۱۲ مصدوم برجای نهاد، که همگی آنان از آتش نشانان بودند.

🔹-ماهشهر. خوزستان
به گزارش فعالین حقوق بشر عرب اهوازی، نیروهاى لباس شخصى اداره اطلاعات ایران، یک عکاس مستقل و فعال مدنی عرب بنام زهراء بیراتى (کعبى)، ۳۵ساله، از اهالى بندر ماهشهر را در منزلش بازداشت کردند.

🔹-دشتی. هرمزگان
اعتراض اهالی شهر دشتی پارسیان نسبت به عملکرد مدیر بیمارستان رستمانی.