رخدادهای ۷ اسفند ۹۹ برابر با ۲۵ فوریه ۲۰۲۱

🔸-زاهدان. بلوچستان
دادستان زاهدان: یک مامور مدافع امنیت در حوادث اخیر کشته شد

زخمی شدن زنان و کودکان بلوچ در پی تیراندازی ماموران رژیم ایران در زاهدان
کانال تلگرامی «رصد بلوچستان» با انتشار ویدئوهایی از زخمی شدن شهروندان بلوچ در زاهدان، نوشته است «سپاه پاسداران با عدم توان در سرکوب مردم معترض در شهر زاهدان، اقدام به تیراندازی به منازل مسکونی مردم کرده که طی آن ده‌ها تن از زنان و کودکان بلوچ زخمی شده‌اند.»
بر اساس این گزارش، تیراندازی ماموران امنیتی به سمت مردم معترض در شهرستان‌های خاش و زاهدان همچنان ادامه دارد و مرد در میدان اعتراضات حضور دارند.

منابع خبری بلوچستان می‌گویند ساعتی پیش پاسگاه «شیرآباد» زاهدان به دست شهروندان معترض بلوچستان سقوط کرده و در تسخیر آن‌ها قرار دارد.
بر اساس گزارش‌ها، از شامگاه چهارشنبه ششم اسفند اینترنت در سراسر بلوچستان قطع شده یا با اختلال شدید مواجه است.

🔸-سرجنگل بلوچستان
کشتار سوخت‌بران؛ تداوم اعتراضات مردمی در بلوچستان
گزارش‌ها از بلوچستان حکایت از تداوم اعتراضات مردمی در برخی مناطق این استان دارد.
منابع خبری بلوچستان گزارش داده‌اند که با وجود زخمی شدن ده‌ها تن از مردم روستای شورو از توابع کورین، با گلوله ماموران امنیتی، مردم این منطقه عقب‌نشینی نکرده‌اند و در خیابان‌ها حضور دارند.

گزارش‌ها از بلوچستان حاکی شلیک نیروهای امنیتی رژیم ایران به سوی مردم در منطقه کورین است.
گفته می‌شود، اعتراضات مردم در روستای شورو نیز ادامه دارد و تعدادی از شهروندان بر اثر شلیک ماموران رژیم زخمی شده‌اند.

🔸-تهران
ماموران پلیس امنیت تهران بزرگ فردی را که اقدام به جعل مهر مجلس خبرگان رهبری کرده و خودش را از سرداران تیم چک و خنثی‌سازی بمب معرفی کرده بود، دستگیر کردند.

روز چهارشنبه ۶ اسفند ماه ۹۹، هم زمان با برگزاری جلسه علنی مجلس برای بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰، تجمع اعتراضی کارکنان قرارداد موقت نفت نسبت به بلاتکلیفی وضعیت شغلی و عدم همسان‌سازی حقوق در برابر مجلس در تهران برگزار شد.

🔸-خرم آباد لرستان
تجمع اعتراضی و اعتصاب کارگران فضای سبز شهرداری خرم آباد در اعتراض به عدم امنیت شغلی و پرداخت نشدن ماه‌ها حقوق از روز دوشنبه ۴ اسفند ماه ۹۹ شروع و تا چهارشنبه ۶ اسفند ماه ادامه داشت.

🔸-یاسوج. کهگیلویه و بویراحمد
جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام مطروحه علیه کوروش جلیل، شهروند اهل یاسوج در تاریخ ۱۱ اسفندماه و در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان یاسوج برگزار خواهد شد. این شهروند صبح روز سه‌شنبه ۹ دیماه امسال در پی احضار به سازمان اطلاعات سپاه این شهرستان بازداشت و پس از تفهیم اتهام در بازپرسی دادگاه انقلاب یاسوج نهایتا در تاریخ ۱۱ دیماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

🔸-سوران. بلوچستان
حضور گسترده معترضان به کشتار سوخت بران در خیابان های شهر سوران بلوچستان
مردم سوران در اعتراض به کشتار سوخت بران و اشرار نامیدن آنها توسط سرپرست فرمانداری سراوان و قتل عام مردم زاهدان توسط سپاه به شدت خشمگین هستند و از اقشار مختلف در خیابان های شهر حضور دارند.