رخدادهای ۶ خرداد ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۵/۲۷

🔸- کنگان. بوشهر
تجمع و اعتصاب کارگران شرکت «ای جی سی» فاز ۱۴‌پارس جنوبی معدن نفت و گاز جهان در اعتراتض به ندادن ۶ماه حقوق.

🔸-سنندج. کردستان
تجمع فعالین مدنی سنندج مقابل ساختمان دادگستری
معترضین خواستار آزادی “زهرا محمدی” از فعالین مدنی و عضو فرهنگی اجتماعی نوژین شدند
آنها با بە دست گرفتن نوشتەهایی حاوی «همە ما زهرا هستیم» و «زهرا را آزاد کنید» حمایت خود را از این فعال مدنی اعلام کردند.
زهرا محمدی روز پنج‌شنبە هفتە گذشتە همرا با «ریبوار منبری» و «ادریس منبری» دو عضو دیگر انجمن نوژین از سوی نیروهای ادارە اطلاعات دستگیر شدند.

🔸-ایذه. خوزستان
مامور انتظامی در جریان یک تیراندازی در ایذه (خوزستان) مصدوم شدند
یک منبع آگاه از مصدوم شدن سه نفر از ماموران نیروی انتظامی در درگیری مسلحانه بامداد امروز در ایذه خبر داد.
حدود ساعت سه بامداد امروز افرادی در چهارراه هلال احمر ایذه با ماموران انتظامی در حال گشت درگیر شدند که در این درگیری سه مامور انتظامی زخمی شدند.

🔸-تهران
بازگشت نرگس محمدی به زندان، با وجود نیاز به معالجه. تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی، فعال حقوق بشر زندانی در ایران اعلام کرده است که خانم محمدی دیروز از بیمارستان به زندان منتقل شده است. به گفته آقای رحمانی، به تصریح پزشکان خانم محمدی همچنان به مراقبت نیاز دارد و روند مداوا او به مرحله مناسبی نرسیده است.
آقای رحمانی مقامات قضایی و امنیتی ایران را مسئول سلامتی خانم محمدی معرفی کرده است.

🔸- شمریه. خوزستان
محاصره و هجوم گسترده نیروی انتظامی به روستای شمریه و بازداشت ۵ نفر از جوانان روستا
نیروهاى سپاه تروریستی پاسداران به همراه نیروهاى انتظامى با ۶۰ خودرو به روستاى شمریه واقع در جاده اصلى بین شهر اهواز و خرمشهر هجوم برده تعدادی از جوانان این روستا را بازداشت کردند.
روز یکشنبه ۵ خردادماه ۹۸ نیروهای سپاه پاسداران و ماموران نیروی انتظامی پس از هجوم به یکی از روستاهای اهواز و محاصره آن ۵ تن از جوانان این روستا را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.
صدها نفر از نیروهاى امنیتى از جمله سپاه، ماموران لباس شخصى به همراه نیروهاى انتظامى با ۶۰ ماشین روستاى شمریه واقع در جاده اصلى بین شهر اهواز و خرمشهر را محاصره کرده وباعث ایجاد ترس و وحشت بین اهالى روستا از جمله زنان و کودکان شدند و منازل روستائیان را یکى پس از دیگرى بازرسى کرده و ۵ نفر از جوانان این روستا را بازداشت کردند.
اسامى افراد بازداشت شده به شرح زیر است:
نجیل هاشمى(مالکى)
حاجب هاشمى
نورعلى هاشمى
ناظم هاشمى
حسن هاشمى.

🔸-آبادان. خوزستان
کارگران شهرداری صنعتی پالایشگاه آبادان دست به اعتصاب زدند
جمعی از کارگران شهرداری صنعتی پالایشگاه آبادان در اعتراض به عدم دریافت حقوق سه ماه خود با وجود تلاشها و شکایات مکرر و بی نتیجه بودن تلاشهایشان، دست به اعتصاب زده اند.

🔸-اردبیل
اعتصاب غذای عباس لسانی در زندان اردبیل
عباس لسانی، فعال ترک (آذربایجانی) و زندانی محبوس در زندان اردبیل در اعتراض به عدم دسترسی به خلاصه پرونده که توسط وکیل او تهیه و جهت دسترسی آقای لسانی به زندان ارائه شده است، دست به اعتصاب غذا زد.