رخدادهای ۶ بهمن‌ماه ۹۹ برابر با ۲۵ ژانویه ۲۰۲۱

🔸-آبادان خوزستان
تجمع اعتراضی معلمان حق‌التدریسی آبادان
جمعی از معلمان حق‌التدریس آبادان به دلیل قرار نگرفتن اسامی‌شان در فهرست سهمیه استخدام وزارت آموزش و پرورش، روز دوشنبه ۶ بهمن مقابل ساختمان «خانه ملت» این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-شیراز. فارس
تجمع پرسنل و کادر درمان بیمارستان مرکزی شیراز (MRI) در اعتراض بە عدم دریافت حقوق معوقە، پایین بودن حقوق و مزایای شغلی حتی بر اساس قانون کار و عدم دریافت حق اشعە

🔸-اهواز. خوزستان
تجمع و اعتراض پیمانکاران شرکت توزیع برق خوزستان

بنا بر گزارش‌ برخی منابع حقوق بشری، پنج زندانی سیاسی عرب به نام‌های حسین سیلاوی، علی خسرجی، علی مطیری، علی مجدم و جاسم حیدری که حکم اعدام برایشان صادر شده، در اعتراض به این حکم و همچنین به ‌دلیل شرایط نامطلوب زندان شیبان اهواز، از پنج روز پیش با دوختن لب‌هایشان اعلام اعتصاب غذا کرده‌اند.

🔸-تهران
تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی علیه نابرابری حقوق
گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی روز دوشنبه ۶ بهمن با تجمع در مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران، به شیوه‌ همسان‌سازی مستمری، ناچیز بودن مستمری خود و نابرابری مستمری بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی اعتراض کردند.

🔸-بوکان آذربایجان غربی
یک شهروند کُرد به نام “سردار محمدپور” ٢۵ ساله فرزند خبات اهل روستای “آلی کند” از توابع بوکان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.
با وجود پیگیرهای خانواده محمدپور به مراکز قضایی شهرستانهای بوکان و ارومیه، تاکنون از دلایل بازداشت و محل نگهداری وی اطلاعی در دست نیست.

🔸-نوسود کرمانشاه
نیروهای هنگ مرزی در ارتفاعات مرزی نوسود به سوی دسته‌ای از کولبران تیراندازی کرده که در پی آن امیر ویسی شهروند اهل شهرستان ثلاث باباجانی به شدت زخمی شد.

🔸-سقز کردستان
یک شهروند کُرد به نام “بابک بابایی” ٣٠ ساله اهل شهرستان سقز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
از دلایل بازداشت و محل نگهداری این شهروند اطلاعی در دست نیست.

🔸-ارومیه آذربایجان غربی
احمد الهی ٣٣ ساله شهروند کُرد اهل مهاباد جهت اجرای حکم به بند زندانیان سیاسی زندان ارومیه انتقال یافت.
روز پنج‌شنبه ۱۲ تیرماه سال جاری، این شهروند از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی “شیخلو” به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یکسال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم و این حکم با تسلیم به رأی به ٩ ماه حبس تعزیری کاهش یافته بود.