رخدادهای ۶ اسفند ۱۳۹۸ برابر با ۲۵ فوریه ۲۰۲۰

🔸-اهواز. خوزستان
تجمع اعتراضی کارگران شهرداری منطقه ۲ اهوازنسبت به عدم پرداخت ۶ ماه حقوق مقابل ساختمان شورای شهر اهواز. روز دوشنبه ۵ اسفند.

🔸-تهران
تجمع اعتراضی کشاورزان دشت آزادگان نسبت به عدم پرداخت خسارت سیل فروردین ۹۸مقابل وزارت کشور
روز دوشنبه ۵ اسفند،جمعی از کشاورزان دشت آزادگان خود را به پایتخت رساندند تا با تجمع مقابل وزارت کشورصدای اعتراضشان را نسبت به عدم پرداخت خسارت سیل فروردین ۹۸ به گوش مسئولان طراز اول کشور برسانند.

اعتراضات آبان ماه؛ مریم علی شاهی و پسرش مهیار منصوری توسط دادگاه انقلاب تهران مجموعا به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند.
مریم علی شاهی و پسرش مهیار منصوری توسط دادگاه انقلاب تهران به ترتیب به ۹ سال و ۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند.
بر اساس این حکم که به تازگی توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد صادر و به آنها ابلاغ شده است، مریم علی شاهی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۵ سال حبس، از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس، از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس، از بابت اتهام “اخلال در نظم و آسایش عمومی” به ۱ سال حبس و در مجموع به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
مهیار منصوری، دیگر متهم این پرونده و پسر مریم علی شاهی نیز از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۵ سال حبس، از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس و مجموعا به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

🔸-قطور. آذربایجان غربی
تجمع اعتراضی زلزله زدگان کوتول مقابل بخشدارى به دلیل نبود چادر و وسایل گرمایشى.

🔸- ارومیه. آذربایجان غربی
اعتصاب غذای رحیم محمودی آذر زندانی سیاسی کرددر زندان مرکزی ارومیە
رحیم محمودی آذر، زندانی سیاسی اهل ارومیە از روز سەشنبە ۶ اسفند ٩٨ (٢۵ فوریە ٢٠٢٠) بە نشانە اعتراض بە عدم موافقت با درخواست آزادی مشروط از سوی مسئولین زندان دست بە اعتصاب غذا زد.

🔸-بندرماهشهر. خوزستان
رئیس سابق اداره صنعت بندرماهشهر بازداشت شد
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرماهشهر از بازداشت عبدالکریم آلبوغبیش رئیس سابق اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بندرماهشهر خبر داد و گفت: وی به اتهامات مالی بازداشت شد.

🔸-بندرعباس هرمزگان
تجمع نانوایان بندرعباس برای تعیین نرخ عادلانه نان مقابل استانداری این شهر.

🔸-آمل. مازندران
روز دوشنبه ۵ اسفند، کارکنان بیمارستان خمینی آمل – یکی از بیمارستان‌های قرنطینه – برای اعتراض به نبود تجهیزات پیشگیرانه باشیوع ویروس کرونا دراین بیمارستان دست به تجمع زدند.

🔸-لافت هرمزگان
زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۱ ریشتر در عمق ۹ کیلومتری زمین، حوالی لافت هرمزگان را لرزاند.