رخدادهای ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۲۶ آوریل ۲۰۲۱

🔹-تهران
حمید عمادی، رئیس بخش عفونی بیمارستان خمینی گفت: تعداد مراجعه‌کنندگان بسیار بالا است به طوری که ما افرادی را که تا قبل از عید بد حال نبودند بستری می‌کردیم؛ اما الان دیگر بستری نمی‌کنیم و با دادن داروهای لازم و در صورت امکان تهیه اکسیژن، به منزل می‌فرستیم تا بار شدید بر بیمارستان‌ها کمتر شود.

خودسوزی یکی از سهامداران مقابل سازمان بورس
امروز دوشنبه یکی از سهامداران غارت شده بورس خود را از نالایقی مدیران بورس فردی مثل … خود را به آتش کشید

۷۹ تن از خانواده‌های اعدامیان سیاسی دهه ۶۰ و کشتار زندانیان سیاسی در تابستان سال ۱۳۶۷ با انتشار نامه‌ای خطاب به شهردار تهران، اعمال اجبار به بهاییان برای دفن امواتشان در گورستان خاوران را «مغایر حرمت انسانی» خواندند.

حجت کرمانی، وکیل نازنین زاغری، از صدور حکم یک سال حبس تعزیری و یک سال منع خروج از کشور علیه این شهروند ایرانی-بریتانیایی در پرونده جدیدش خبر داد.
کرمانی روز دوشنبه گفت صدور این رای در چارچوب پرونده دومی است که علیه زاغری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران تشکیل شد.
اتهام نازنین زاغری در این پرونده، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» از طریق شرکت در تجمع مقابل سفارت ایران در لندن در سال ۱۳۸۸ و مصاحبه با شبکه بی‌بی‌سی فارسی عنوان شده است.

🔹-کوت عبدالله. خوزستان
شهرداری کوت عبدالله با صدور ابلاغیه‌ای حدود ۱۰۴ تن از کارکنان بخش‌های مختلف اداری این مجموعه را علی‌رغم داشتن سوابق خدمتی ۵، ۱۰ و ۱۲ سال به بهانه «اتمام قرارداد سالانه» اخراج و دستور ممانعت از ورود آنان به محل کار را صادر کرد.

🔹-ماهشهر خوزستان
شماری از صیادان بندر ماهشهر برای دومین روز متوالی در اعتراض به ممنوعیت صید لنگری مقابل فرمانداری این منطقه دست به تجمع زدند.
صیادان معترض می‌گویند: دولت به جای اینکه صید غیرمجاز ترال را ممنوع کند، صید لنگری را ممنوع اعلام کرده و باعث شده دست‌کم ۵۰۰ لنج و سه هزار نفر بیکار شوند

🔹-سرپل ذهاب کرمانشاه
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۸ ریشتر حوالی سرپل ذهاب در استان کرمانشاه را لرزاند