رخدادهای ۶ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۲۶ نوامبر ۲۰۲۰

🔸-کرمانشاه
روز چهارشنبه ۵ آذر ۹۹، جمعی از وکلای دادگستری کرمانشاه در اعتراض به مصوبه اخیر مجلس در خصوص طرح تلقی وکالت بعنوان کسب و کار، در حیاط ساختمان کانون وکلا واقع در میدان مرکزی شهرستان کرمانشاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

🔸-مراوه تپه. گلستان
زمین‌لرزه ۴.۸ ریشتری در مراوه‌تپه
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۸ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین، مرز ترکمنستان و گلستان،‌ حوالی مراوه تپه را لرزاند

🔸-کرمان
جمعی از کارگران زغال سنگ کرمان، صبح روز سه‌شنبه ۴ آذر ماه ۹۹، در اعتراض به بی‌تدبیری‌های مستمر و دنباله‌دار مدیرعامل این شرکت، دست به تجمع اعتراضی زدند.
کارگران معترض شرکت زغال سنگ کرمان، نسبت به واگذاری سهام این شرکت در بورس و خصوصی‌سازی آن اعتراض دارند و خواستار جلوگیری از عرضه سهام این شرکت در بورس و بازگشت آن به صندوق بازنشستگان فولاد می‌باشند.

🔸-نوسود کرمانشاه
روز چهارشنبه پنجم آذر، در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود در استان کرمانشاه یک کولبر به نام رضا یوسفی زخمی شد. این کولبر برای مداوا به یکی از مراکز درمانی منتقل شده است.

🔸-اهواز. خوزستان
بحران کالاهای اساسی؛ صف مرغ در اهواز
هم‌زمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران، کمبود کالاهای اساسی مانند مرغ، باعث تشکیل صف‌های طولانی مقابل فروشگاه‌ها شده است.

🔸-مریوان کردستان
محمدرسول حاتمی از کارکنان مرزبانی کردستان، هنگ مرزبانی شهرستان مریوان کشته شد.
تا کنون علت مرگ این مرزبان مشخص نشده است.

🔸-یاسوج. کهگیلویه و بویراحمد
بازداشت هشت مداح به دلیل اجرای برنامه در شرایط شیوع کرونا
یک مقام انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد از بازداشت هشت مداح، مرثیه‌خوان و نوازنده نی که در شرایط شیوع کرونا در مراسم عزا و تشییع جنازه برنامه داشتند خبر داد.

🔸-ارومیه آذربایجان غربی
در پی خودسوزی اعتراضی یک زندانی به نام حجت کاظم‌نژاد و ضرب و شتم او به دست گارد زندان، ده‌ها زندانی دیگر خوابگاه ۱-۲ در حمایت از این زندانی و اعتراض به وضعیت پرونده‌های خود دست به اعتراض و درگیری با این نیروها زدند.
دست‌کم ۳۰ زندانی معترض مجروح شده‌اند. پس از حضور گسترده گارد ویژه زندان و قول مساعد مسئولان زندان مبنی بر بررسی خواسته‌های زندانیان در خصوص موافقت با درخواست مرخصی و تعیین وضعیت پرونده آن‌ها، این زندانیان به اعتراض خود پایان داده و فضای بند آرام شده است.

🔸-قیروکارزین. فارس
صف روغن در این وضع کرونا در استان فارس شهرستان‌ قیروکارزین

🔸-تهران
خطر اعدام جمشید شارمهد، شهروند دوتابعیتی ایرانی-آلمانی را تهدید می‌کند. او که در ماه اوت در دوبی ربوده شد یکی از اعضای گروه “تندر” و انجمن پادشاهی ایران است. ایران شارمهد را به فعالیت تروریستی متهم کرده است.
جمشید شارمهد در ماه مرداد در مسیر خود به مقصد هند به علت شیوع کرونا ناگزیر به اقامت چند روزه در فرودگاه دوبی می‌شود. فرزندان جمشید شارمهد، غزاله و شایان به خبرنگاران گفته‌اند که شماری از ماموران امنیتی جمهوری اسلامی، پدرشان را در جریان یک عملیات پیچیده از فرودگاه دوبی می‌ربایند و به ایران منتقل می‌کنند.

🔸-سلماس. آذربایجان غربی
آتش‌سوزی گسترده امروز در انبارهای موسوی واقع در جاده سلماس
آتش سوزی های مشکوک کماکان ادامه دارد! کارخانه اى که عصر امروز در جاده ارومیه سلماس سوخت محل تولید یونولیت هاى ساختمانى بوده است.