رخدادهای ۶ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۲۷ اکتبر ۲۰۲۰

🔸-بهاباد. یزد
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر استان یزد، حوالی بهاباد را لرزاند.

🔸-اراک. مرکزی
تجمع مربیان گزینش شده پیش دبستانی (سال۹۱تا۹۸) مقابل اداره کل آموزش و‌ پرورش استان مرکزی
مربیان خواستار تعیین تکلیف و استخدام خود بدون قید و شرط و آزمون است

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
روز دوشنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از مربیان مدارس پیش دبستانی استان آذربایجان غربی در اعتراض به تداوم بلاتکلیفی شغلی در مقابل ساختمان اداره آموزش و پرورش این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

فرشاد فتاحی، شهروند اهل سنت ساکن ارومیه و محبوس در بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان پس از طی مراحل بازجوئی و بلاتکلیفی طولانی مدت به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

🔸-آغاجاری. خوزستان
روز دوشنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از اهالی روستای سرجولکی از توابع شهرستان آغاجاری از توابع استان خوزستان در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.
این شهروندان معترض با برگزاری تجمع اعتراضی مذکور نسبت به ساخت کارخانه آسفالت در زمین هایی که کاربری آنها کشاورزی است معترض شدند.

🔸-اشنویه. آذربایجان غربی
روز دوشنبه ۵ آبان‌ماه، فاروق عزیزی فرزند محمد ۳۹ ساله شهروند کُرد اهل روستای بیمضرته از توابع اشنویه پس از احضار به اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت شد.

🔸-اسماعیل آباد خراسان رضوی
نیروهای انتظامی، سپاه پاسداران و شهرداری با هدف تخریب خانه‌های مردم اهل سنت، به روستای اسماعیل آباد در مشهد حمله کردند و زنان و کودکان آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

🔸-اردبیل
نیروهای امنیتی طی سه ماه گذشته دست‌کم ۱۰۳ فعال مدنی ترک را در ارتباط با تجمعات پارک جیرال بازداشت کرده‌اند.
برخی از بازداشتی‌ها در جریان تجمعات و برخی دیگر نیز بعدها با یورش نیروهای امنیتی در محل کار و یا منزل خود دستگیرشده‌اند.

🔸-تهران
رئیس بخش پیوند بیمارستان خمینی گفت: هر کجا مشاهده کردید که میزان مرگ و میر ناشی از کرونا از متوسط بین‌المللی بالاتر رفت، بدانید که از سقف توانایی سیستم درمانی گذشته‌ایم.
علی جعفریان افزود: اکنون بیمارستان‌ها زیر بار کرونا قرار دارند و شرایط بیمارستان‌ عادی نیست. تهران از وضعیت قرمز هم وضعیت بدتری دارد. حتی تا ۱۰۰۰ مورد بستری جدید هم در یک شب داشته‌ایم که بسیار زیاد است.

رئیس پلیس تهران از جریمه بیش از ۶ هزار خودرو به دلیل عدم استفاده از ماسک در تهران خبر داد.
حسین رحیمی اظهار کرد: تقریبا در دو هفته گذشته تمام توان خود را برای مقابله با کرونا گذاشته‌ایم.

امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران به ویروس کرونا مبتلا شده و از دوشنبه شب در یکی از بیمارستان‌های نظامی تهران بستری است.

مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضائیه: ۲۸ کارمند دستگاه قضایی به علت ارتباط گرفتن با اصحاب پرونده بازداشت شدند
مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه اعلام کرد در راستای تکلیف مهم سالم سازی دستگاه قضایی تعداد ۲۸ نفر از کارکنان دستگاه قضایی به دلیل ارتباط گرفتن با اصحاب پرونده و کلاهبرداری از انان بازداشت و تحویل محاکم قضایی شدند.

🔸-تنگستان. بوشهر
روز دوشنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۹، در ادامه روند افزایشی خودکشی در ایران این بار پسری ۲۸ ساله در تنگستان بوشهر پس از حلق آویز کردن خود به زندگی اش پایان داد.

🔸-فردوس خراسان جنوبی
دامداران شهرستان فردوس از توابع خراسان جنوبی، در اعتراض به گرانی قیمت نهاده‌های دامی و به صرفه نبودن دامدارای، روز دوشنبه پنجم آبان مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-اهواز. خوزستان
جمعی از کارگران و رانندگان سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز به دلیل عدم پرداخت مطالبات مزدی و حق بیمه، روز سه‌شنبه ۶ آبان مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

-بجنورد خراسان شمالی
وزارت اطلاعات خراسان رضوی از بازداشت ۱۹ نفر عضو یک باند که با استفاده از کارت های بازرگان ۷۰ کارتن خواب اقدام به صادرات کرده بودند را بازداشت کرد.