رخدادهای ۵ مهرماه ۱۳۹۹ برابر با ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰

🔸-مراوه تپه. گلستان
زلزله ۵.۲ ریشتری در مراوه تپه گلستان
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین مرز ترکمنستان و گلستان حوالی مراوه تپه گلستان را لرزاند.

🔸-ری. تهران
مهرداد بختیاری، عموی پویابختیاری بر مزار نادرمختاری در شهرری یاد این کشته‌شدگان راه آزادی را گرامی می‌دارد و از دادخواهی سخن می‌گوید.

🔸-خرمشهر خوزستان
امروز شنبه شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ کارگران بخش های مختلف شهرداری خرمشهر در اعتراض به آنچه “محرومیت ۴ماهه از حقوق و ۶ ماهه از حق بیمه” خواندند مقابل ساختمان فرمانداری خرمشهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-تهران
نسرین ستوده به اعتصاب غذای خود پایان داد

علی یونسی و امیرحسین مرادی، دو دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف علیرغم گذشت نزدیک به ۶ ماه از زمان بازداشت در وضعیت بلاتکلیف در زندان اوین محبوس هستند.

صدور حکم اعدام ۵ تن از دستگیرشدگان دی ۹۶
در تاریخ ۵ مرداد ۹۹ برای مهدی صالحی قلعه شاهرخی، محمد بسطامی، عباس محمدی، مجید نظری کندرهی و هادی کیانی، ۵تن از دستگیرشدگان اعتراضات سراسری دی ماه ۹۶ توسط دیوانعالی کشور، حکم اعدام صادر شد.

🔸-کرج. البرز
۴۵ تن از زندانیان سنی مذهب در سالن ۱۱ بند ۴ زندان رجایی شهر کرج به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. از میان این افراد ۶ تن به سلول‌های انفرادی بند امن این زندان منتقل شده‌اند. یک زندانی نیز در بند ۱۲ این زندان به کرونا مبتلا شده و طی هفته گذشته به بند امن منتقل شده است. به این ترتیب زندانیان سیاسی محبوس در این زندان و ۷۵ زندانی محبوس در سالن ۱۲ در خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند.

🔸-کرمانشاه
در ساعات اولیه صبح پنج شنبه ۳ مهر ماه ۱۳۹۹، زینب جلالیان، زندانی سیاسی محبوس در زندان کرمان بدون اطلاع قبلی به زندان مرکزی « دیزل آباد » کرمانشاه منتقل شد.