رخدادهای ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برابر با ۲۴ آوریل ۲۰۲۰

🔸-زاهدان . سیستان و بلوچستان
صبح روز پنج‌شنبه ۴ اردیبهشت ماه، یک زندانی به نام عبدالباسط دهانی در زندان مرکزی زاهدان اعدام شد. این زندانی روز دوشنبه ۱ اردیبهشت ماه جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل و روز گذشته موفق به آخرین دیدار با خانواده خود شده بود.
عبدالباسط دهانی، فرزند هیدوق، ۲۵ ساله سال ۱۳۹۵ در شهر سراوان بازداشت و آبان ماه ۱۳۹۸ با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق محاربه» از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شده بود.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان از بازداشت مدیرعامل سابق شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان به همراه ۱۰ نفر دیگر خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام علی موحدی راد از بازداشت مدیر عامل سابق شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان به همراه ۱۰ نفر دیگر خبر داد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان گفت: ۳ نفر از دستگیر شدگان از کارمندان شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان و ۷ نفر دیگر مدیران شرکت‌های خصوصی طرف قرارداد با شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند.

نماینده زاهدان : ۷۴ درصد مردم سیستان و بلوچستان زیر خط فقر امنیت غذایی هستند.

🔸- حر. خوزستان
روز پنج شنبه ۴ اردیبهشت ماه ۹۹، یکی از شهروندان شهر حر «بیت چریم» در پی تجمعان اعتراضی نسبت به استخدام افراد غیربومی در شرکت های مسیر شهر بازداشت شد.

🔸-قروه. کردستان
اعتصاب کامیونداران محلی مالوجه ،دلبران ،قزلجکند و طوغان به پایین بودن کرایه حمل پوکه معدنی از معدن به قروه.

🔸-تهران
فاطمه جمالی‌پور، روزنامه‌نگار در توییتر خود نوشت: این هفته محمد مساعد دو بار با شکایت یک نماینده مجلس (محمد عزیزی) به دادسرای اوین رفته و ممکن است شنبه بازداشت شود.