رخدادهای ۴ شهریورماه ۱۳۹۹ برابر با ۲۵ آگوست ۲۰۲۰

🔸-تهران
درگذشت روح‌الله حسینیان، یکی از چهره‌های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی به دلیل ابتلا به کرونا
روح‌الله حسینیان، از چهره‌های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی، نماینده سابق مجلس و در رییس مرکز اسناد انقلاب اسلامی درگذشت.
از او به عنوان یکی از چهره‌های امنیتی‌قضایی جمهوری اسلامی نام برده می‌شود که در قتل‌های زنجیره‌ای دهه هفتاد و کشتار منتقدان و مخالفان به عنوان نماینده دادگاه انقلاب در وزارت اطلاعات دست داشته است.

تجمع مادران جانباختگان هواپیمای سرنگون شده اوکراین توسط سپاه (۷۵۲ ) جلوی سفارت اوکراین در تهران.

پرونده روح‌الله زم به دیوان عالی کشور ارسال شد
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه رژیم ایران امروز سه‌شنبه چهارم شهریور از ارسال پرونده روح‌الله زم به دیوان عالی کشور خبر داد.
روح‌الله زم، موسس رسانه آمدنیوز پیش‌تر در دادگاه انقلاب تهران در کنار سایر مجازات‌ها به اعدام محکوم شد.

ماموران امنیتی، خانواده بختیاری را که مقابل وزارت کشور تجمع کرده بودند با ضرب و شتم بازداشت کردند.
مزدوران علی خامنه‌ای اعضای خانواده منوچهر بختیاری پدر شهید راه آزادی میهن را در مقابل وزارت کشور با ضرب و شتم بازداشت کردند. اعضای خانواده بختیاری برای اعتراض به بازداشت منوچهر بختیاری به وزارت کشور رفته بودند.

🔸-بهمئی. کهگیلویه و بویراحمد
دامدار جوان به ناتوان در پرداخت اقساط خودکشی کرد
یک دامدار جوان اهل شهرستان بهمئی بنام‌عبدالخاق پور پناهی واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد روز یکشنبه ۲ شهریور با حلق آویز کردن خود اقدام به خودکشی کرد و جان باخت. علت خودکشی این شهروند ناتوانی اقتصادی در پرداخت اقساط وام دامداری عنوان شده است.

🔸-جالق. سیستان و بلوچستان
روز جمعه ۱۷ مرداد ماه ۹۹، یک کولبر بلوچ به نام “شاکر ریگی” ۱۹ ساله فرزند بابخان، توسط ماموران مرزبانی نقطه صفری مرزی مک سوخته بخش جالق شهرستان سراوان کشته شد.

🔸-شوش خوزستان
اعتصاب و اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه
کارگران نیشکر هفت‌تپه در هفتاد و دومین روز از اعتصابشان روز سه‌شنبه چهارم شهریور با تجمع مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.
نیروهای امنیتی و انتظامی با حضور در محل سعی در متفرق کردن کارگران معترض و ممانعت از برگزاری تجمع داشتند.

🔸-پیرانشهر. آذربایجان غربی
قرار بازداشت احمد صبری، شهروند اهل روستای «پسوه» از توابع شهرستان پیرانشهر برای دومین بار به مدت ۲۰ روز دیگر تمدید شد.
اتهام این شهروند کُرد عضویت در یکی از گروه‌های مخالف رژیم ایران عنوان شده است.

روز یکشنبە ۲ شهریور یک کولبر اهل پیرانشهر با نام محمد سلیمی در حین کولبری در ارتفاعات مرزی قندیل با شلیک مستقیم نیروهای سپاه پاسداران از ناحیە پا زخمی شدە است.

🔸-نوسود. کرمانشاه
نیروهای مرزبانی در ارتفاعات مرزی نوسود واقع در استان کرمانشاه بە سوی دستەای از کولبران آتش گشودە و یک کولبر اهل ثلاث باباجانی با نام جعفر رمضانی بە شدت زخمی شدە است.

🔸-چالدران آذربایجان غربی
طی روزهای گذشتە نیز، یک کولبر اهل چالدران با نام تورج محمدپور میلان در حین کولبری در ارتفاعات مرزی این شهرستان با شلیک مستقیم نیروهای سپاه پاسداران بە شدت زخمی و برای مداوا بە مراکز درمانی ارومیە منتقل شدە است.

🔸-اردبیل
کارگران ذوب آهن اردبیل، در مقابل استانداری اردبیل تجمع کردند.
کارگران اعم مطالبات خود را معوقات مزدی، پایین بودن حقوق، مشکلات بیمه‌ای و درخواست بازنشستگی در موعد مقرر عنوان کردند.

🔸-زابل. سیستان و بلوچستان
سرباز وظیفه سعید رحمانی حین حراست از مرزهای ایران در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان موادمخدر و اشرار مسلح حوزه هنگ مرزی زابل به شهادت رسید.

🔸-خنج فارس
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۵ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین استان فارس حوالی خنج را لرزاند.

🔸-مریوان کردستان
دو شهروند کُرد به نام‌های “فرزاد مرادی و نوشیروان رضایی” اهل روستای “هلیزآباد” از توابع مریوان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.
نیروهای امنیتی این دو شهروند را پس از شرکت در مراسم گلباران مزار شهیدان محیط زیست در مریوان بازداشت کردند.

🔸-بانه کردستان
روز یکشنبه ۲ شهریورماه، شریف امینی فرزند احمد شهروند کُرد اهل روستای “شوی” از توابع بانه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
از دلایل بازداشت این شهروند اطلاعی در دست نیست.

🔸-بندرعباس هرمزگان
کارکنان و پرسنل شاغل در هتل هرمز بندرعباس در اعتراض به محرومیت از امنیت شغلی و پرداخت نشدن سنوات خدمت در مقابل درب ورودی این هتل تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-اهواز خوزستان
تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز جهت جوابیه طومار اعتراضی مقابل تامین اجتماعی در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلاتشان و عدم همسانی حقوق با گرا قیمت ها.

🔸-بجنورد خراسان شمالی
کمبود معلم در ۲۸۰ کلاس درس ابتدایی استان خراسان شمالی
معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به اینکه دولت با کمبود بودجه مواجه است و آزمون های استخدامی نیز به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاده است، گفت: ۲۸۰ کلاس درس ابتدایی استان فاقد معلم هستند که درصدد هستیم با استفاده از ظرفیت معاونان و مدیران، این کمبود را جبران کنیم.