رخدادهای ۴ خردادماه ۱۴۰۰ برابر با ۲۵ می ۲۰۲۱

🔹-نیشابور خراسان رضوی
تجمع کارگران شهرداری نیشابور در پی مصوبه اخیر شورای شهر مبنی بر اختصاصی درآمد حاصل از تخفیفات به فقط مسائل عمرانی در سه ماه اول امسال و در نتیجه ناتوانی تامین حقوق از محل دیگر‌ توسط شهرداری، کارکنان شهرداری نیشابور با تجمع در مرکز شهر و جلو شهرداری، اعتراض خود را به عدم پرداخت حقوق هایشان اعلام کردند.

🔹-زیار. اصفهان
تجمع اعتراضی کشاورزان شرق زیار همراه با حرکت تراکتور ها

درگیری کشاورزان شرق اصفهان با نیروی انتظامی.

🔹-تهران
شماری از کارکنان مدت موقت وزارت نفت جهت پیگیری مطالبات خود در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
معترضان در این تجمع خواهان اجرای همسان‌سازی حقوق، بازنگری در نظام حقوق و دستمزد و اعمال فوق‌العاده شغلی، مشابه‌سازی فصل دهم خدمات کشوری، تبدیل وضعیت کارکنان مدت موقت مانند سایر وزارتخانه‌ها، رهایی از بلاتکلیفی بین قانون نفت و قانون کار و رفع محدودیت سنی تبدیل وضعیت استخدامی شدند.

مالباختگان شرکت اذویکو در مقابل وزارت صمت دست به تجمع زدند اما نیروی انتظامی با خشونت تجمع کنندگان را متفرق و اجازه تجمع را به آنها نداد.

🔹-اهواز خوزستان
کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان در پی پرداخت نشدن ۳ ماه حقوق و ۳ سال حق بیمه خود، در مقابل مقابل ساختمان شرکت آب و فاضلاب این استان دست به تجمع زدند.

🔹-بندرخمینی. خوزستان
کارگران مأمور از وزارت نفت به هلدینگ خلیج فارس، در اعتراض به اجرایی نشدن طرح افزایش دستمزد ۲۵ درصدی خود، در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر خمینی دست به تجمع زدند.

🔹-سردشت آذربایجان غربی
یک شهروند اهل روستای “بیران” سردشت با هویت “ شیرکو محمدپور” در اثر انفجار مین از ناحیه پا به شدت مجروح و جهت مداوا به مراکز درمانی این شهر منتقل شده است.

🔹-مریوان کردستان
روز یکشنبه ۲ خردادماه، لقمان نیک‌زاد، فرزند محمد و اهل روستای “سردوش” از توابع شهرستان مریوان پس از احضار به اداره اطلاعات این شهرستان، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
علیرغم پیگیری های خانواده این شهروند، تاکنون از محل نگهداری، وضعیت و دلایل بازداشت او اطلاعی در دست نیست.

🔹-استهبان فارس
تعدادی از دانشجویان مرکز آموزش عالی استهبان استان فارس، در این مرکز آموزشی دست به تجمع زدند.
دانشجویان در این تجمع با در دست داشتن پلاکاردهایی به لغو مجوز‌ رشته عمران و ضعف سیستم مدیریتی ریاست این مرکز آموزشی اعتراض کردند.