رخدادهای ۴ بهمن‌ماه ۹۹ برابر با ۲۳ ژانویه ۲۰۲۱

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
روز دوشنبه ۲۹ دی‌ماه، سعید سنگر، زندانی سیاسی به صورت آنلاین محاکمه و روز سه‌شنبه ۳۰ دی‌ماه پس از حضور در شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه حکم یازده ماه حبس، به وی ابلاغ شده است.
دادگاه با استناد به ماده ۵٠٠ قانون مجازات اسلامی به اتهام “تبلیغ علیه نظام در داخل زندان به نفع گروه‌های مخالف نظام با لحاظ سابقه عضویت در مجاهدین خلق” این زندانی سیاسی را به یازده ماه حبس محکوم کرده است.

بهمن یوسف‌زاده، فرهاد و فریدون موسی‌پور، سه شهروند اهل شهر ربط از توابع سردشت، همچنان در یکی از بازداشتگاه‌‌های امنیتی در ارومیه تحت بازجویی به سر می‌برند. این افراد روز شنبه ۲۰ دی ۹۹ در شهر ربط بازداشت شده اند.
از دلایل بازداشت این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

🔸-کنارک. سیستان و بلوچستان
دادستانی کنارک با همکاری ماموران انتظامی، منازل کپری سیل زدگان بلوچ در شهرک جُهلو بخش زرآباد شهرستان کنارک را تخریب و سه شهروند بلوچ که مانع تخریب شده بودند را با ضرب و شتم بازداشت و با خود بردند.
هویت افراد بازداشت شده “ایوب و امین عیدوزهی” و “اسلام رشیدی نژاد” عنوان شده است؛ این سه شهروند پس از بازداشت به شدت توسط ماموران امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و از ناحیه دست و پا به شدت آسیب دیدند که با وساطت ریش سفیدان آزاد شدند.

🔸-قزوین
اهالی روستای احمدآباد لات الموت غربی در اعتراض از قطع آب آشامیدنی روستای خود مقابل استانداری قزوین تجمع اعتراضی برگزار کردند.
اهالی این روستا می گویند؛ آب ‌آشامیدنی نداریم و برای تامین آب مجبوریم آب را با دبه حمل کنیم.

🔸-اهواز. خوزستان
۱۷ تن از اعضاى خانواده افرادی که به اتهام مشارکت در حمله مسلحانه که سال ۱۳۹۷ در رژه نیروهای مسلح اهواز رخ داد به ۲۵۵ سال زندان محکوم شده‌اند.

🔸-آبادان خوزستان
شماری از کارکنان قراردادی شرکت پالایش نفت آبادان، با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل پالایشگاه آبادان خواستار تغییر وضعیت شغلی از قرارداد موقت به قراداد رسمی شدند.

🔸-بافق. یزد
اعتراض کارگران معدن آنومالی شمالی بافق با تجمع در مقابل محوطه کارشان برای رتبه بندی کارشان در لیست مشاغل سخت و زیاد کردن حقوق