رخدادهای ۴ اسفند ۹۹ برابر با ۲۲ فوریه ۲۰۲۱

🔸-مشهد
تجمع اعتراضی کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد
جمعی از کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دلیل عدم رسیدگی به مطالباتشان رو یکشنبه سوم اسفند، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-تهران
برخی خانواده‌های بیماران SMA در اعتراض به عدم واردات دارو مقابل وزارت بهداشت تجمع اعتراضی برگزار کردند.
مسئولان حکومتی در اعتراض ۲۵ بهمن این شهروندان قول دیدار با وزیر بهداشت داده بودند که محقق نشد.

خالد پیرزاده، زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ از صبح امروز دوشنبه ۴ اسفند، در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و مخالفت مسئولان با درخواست آزادی مشروط او، دست به اعتصاب غذا زد.
خالد پیرزاده بهمن ۹۸ به اتهام «اجتماع و تبانی» به پنج سال حبس و به اتهام «توهین به رهبری» به ۲ سال حبس محکوم شد.

لیلا حسین زاده، فعال صنفی دانشجوی و زندانی سیاسی سابق توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. این پرونده به بهانه شرکت در مراسم تولد محمد شریفی مقدم، درویش گنابادی زندانی مقابل دانشگاه صنعتی شریف برای خانم حسین زاده گشوده شده است.

🔸-خوراسگان.اصفهان
تجمع کشاورزان شرق اصفهان برای جلوگیری از تغییر مسیر رودخانه
کشاورزان شرق اصفهان دیروز سوم اسفندماه برای جلوگیری از گرفتن حریم رودخانه تغییر مسیر آن همراه با لودر در محل رودخانه تجمع کردند و اعلام کردند که مانع از این کار شده و حریم و مسیر رودخانه را به حالت اول برمیگردانند.

🔸-اهواز. خوزستان
نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها می‌گوید جمعیت ۴۰۰ هزار نفری حاشیه‌نشین شهر اهواز، یعنی یک سوم از جمعیت این شهر، «فاقد امکانات لازم و شرایط معمول زندگی شهری» هستند.

جمال عالمی‌نیسی فرماندار اهواز: بیمارستان‌ها مملو از بیماران مبتلا به کرونا و وضع اهواز بحرانی است.

🔸-سراوان. سیستان و بلوچستان
کشته شدن شماری از سوخت‌بران بر اثر تیراندازی نیروهای سپاه
بر اثر تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران در نقاط صفر مرزی، ده ها سوخت بر بلوچ کشته و زخمی شدند.
به گزارش کمپین فعالین بلوچ، امروز ۴ اسفند ماه ۹۹، سپاه پاسداران با تیراندازی مستقیم به سمت سوخت بران بلوچ در نقطه صفر مرزی «آسکان» شهرستان سراوان باعث کشته و زخمی شدن ده ها تن شده است.
سپاه پاسداران با بستن و حفر چاله های بزرگ در نقاط صفر مرزی از تردد سوخت بران بلوچ ممانعت کرده که با اعتراض آنها مواجه شده است.

هویت دو تن از سوخت بران که با تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران کشته شدند، «انس صاحب زاده» اهل روستای حق آباد بم پشت و «رحمن» اهل روستای پرکن شهرستان مهرستان عنوان شده است.
همچنین هویت دو تن از زخمی شدگان، «عبدالستار دهواری» فرزند خیرمحمد اهل روستای کلپورگان و «سلمان» فرزند جنگهان محرز شده که سلمان بیهوش و به بخش آی سی یو منتقل شده است.

🔸-سی سخت.‌ کهگیلویه و بویراحمد
عبدالحمید پناهی، فرماندار شهرستان دنا گفت: ۸۰ درصد منازل مسکونی شهر زلزله زده سی سخت خسرات دیده اند.
او افزود: علاوه برخسارت به ۸۰ درصد منازل مسکونی شهر سی سخت، ۶۵ روستای شهرستان دنا دچار خسارت شده اند.