رخدادهای ۴ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۰

🔸-تهران
روز دوشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۹، الهام صمیمی، فعال دانشجویی و دانشجوی رشته انسان شناسی دانشگاه تهران، در پی تهدید و احضار به شعبه بازپرسی دادسرای زندان اوین جهت بازجوئی بازداشت و به سلول انفرادی یکی از بندهای امنیتی در زندان اوین منتقل شد

ناصر اشجاری، فعال مدنی، توسط نیروهای امنیتی برای سپری کردن دوران حبس تعزیری اش بازداشت شد.
ساعت ۱۲ ظهر امروز سه شنبه ۴ آذر ماه ۱۳۹۹، ناصر اشجاری، فعال مدنی ساکن تهران، در پی یورش نیروهای امنیتی به منزل شخصی وی برای سپری کردن حبس تعزیری ۶ ماه خود بازداشت و به بند قرنطینه زندان اوین منتقل شد. این فعال مدنی در دی ماه ۱۳۹۵ به اتهام فعالیت در فضای مجازی توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و پس از تحمل بیش از ۱ ماه سلول انفرادی و بازجوئی های فشرده در اسفند ماه همان سال با تودیع وثیقه آزاد شد.

🔸-اهواز. خوزستان
جلیل کروشات متولد۱۳۶۳، علی عموری متولد ۱۳۷۵ و صادق خسرجی متولد ۱۳۶۴ شهروندان اهل سنت و اهالی منطقه ملاشیه اهواز، به دست ماموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.
ماموران اداره اطلاعات اهواز پس از بازداشت این سه شهروند برخی وسایل شخصی آن‌ها از قبیل گوشی‌های تلفن همراهشان را ضبط کردند. هنوز دلیل بازداشت، اتهامات و مکان نگهداری این افراد مشخص نیست.

🔸-بانه. کردستان
روز شنبه ۱ آذرماه ۹۹، یک شهروند کُرد به نام “واحد عباس‌زاده” ٣۵ ساله فرزند عثمان اهل روستای “کوپیچ سفلی” از توابع بانه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی شده است.
از دلیل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند کُرد اطلاعی در دسترس نیست.

🔸-خوراسگان. اصفهان
جمعی از کشاورزان اصفهانی روز دوشنبه سوم آذر با برپایی تجمع اعتراضی در شهر خوراسگان، خواهان بازگشایی زاینده‌رود و تخصیص‌ حقابه‌های خود شدند.

🔸-مرودشت. فارس
بحران کالاهای اساسی؛ صف مرغ در مرودشت فارس
هم‌زمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران، کمبود کالاهای اساسی مانند مرغ، باعث تشکیل صف‌های طولانی مقابل فروشگاه‌ها شده است.

🔸-شاوور. خوزستان
آب روستاهاى خلف الحیدر در کنار رودخانه دز !
وضعیت آب روستای تاسیسات «خلف الحیدر »از توابع بخش شاوور شوش.
این روستاها سالهاست که درگیرِ وضعیتِ آب شرب هستند وتاکنون به درخواست مردم هیچ توجهى نشده است، على رغم اینکه این روستاها در نزدیکى رودخانه دز قرار گرفته اند.

🔸-کامیاران. کردستان
خالد زمانی شهروند اهل کامیاران توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی، به پنج سال حبس تعلیقی محکوم شد.
دادگاه این شهروند را به “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران” متهم کرده است.

🔸-سقز. کردستان
روز دوشنبه ۳ آذر ۹۹ ، احمد محمدی شهروند ۵۱ ساله اهل سقز پس از احضار به دادگاه انقلاب این شهر به مدت یک ساعت مورد بازجویی قرار گرفته و سپس بازداشت شده است.
به گفته یک منبع مطلع، احمد محمدی اهل روستای وزمان از توابع منطقه سرشیو شهرستان سقز بوده و به همکاری با حزب دمکرات کُردستان (حدک) متهم شده است.

🔸-کرج البرز
ویدا مهران‌نیا، همسر احمدرضا جلالی، پزشک و پژوهشگر دوتابعیتی، اعلام کرد که همسرش روز سه‌شنبه طی یک تماس تلفنی خبر داد که قرار است برای اجرای حکم اعدام به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شود.