رخدادهای ۴ آذر ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۱۱/۲۵

🔸-رامیان. گلستان
بازداشت فرماندار سابق رامیان به اتهام اختلاس و خیانت در امانت/ فرماندار سابق رامیان به اتهام اختلاس، تحصیل مال از طریق نامشروع، تصرف در اموال دولتی و خیانت در امانت بازداشت شده است.

🔸-بوشهر.
تشدید سرکوب معترضان در ایران؛ گشت بسیج «رضویون» در استان بوشهر اجرا می‌‌شود
علی رزمجو، فرمانده سپاه امام صادق استان بوشهر، دوشنبه ۴ آذر گفت که «گشت بسیجی محله‌محور» برای کمک به نهادهای انتظامی و امنیتی «در سطح کشور از جمله استان بوشهر اجرا می‌شود.»

🔸-سقز. کردستان
مینا شیخی ۵٠ سالە اهل سقز که در قیام سراسری مردم ایران در روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه بدست ماموران حکومتی جان سپرد.

🔸-شیراز. فارس
مجید هاشمی، یکی دیگر از جانباختگان راه آزادی، پدر دو کودک خردسال، جوانی قشقایی بود که یکشنبه در شهر صدرا/شیراز هدف گلوله مستقیم مأموران حکومتی قرار گرفت و به شهادت رسید. پیکر پاکش را روز چهارشنبه تحویل دادند و‌ خاکسپاری شد.

🔸-تهران
رضوانه احمدخان بیگی، فعال مدنی روز یکشنبه ۲۶ آبان‌ماه ۹۸ از سوی نیروهای امنیتی در منزل مسکونی اش بازداشت و به بند دو الف مستقر در زندان اوین منتقل شد.

در پی اعتراضات اخیر در ایران؛ برگزاری جام‌جهانی کشتی فرنگی در تهران لغو شد
اتحادیه جهانی کشتی با صدور بیانیه‌ای از لغو برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ در تهران به دلیل «بی ثباتی ایران» خبر داد.

مهران قندی دانشجوی ورودی ۹۸ رشته‌ی زبان و ادبیات فارسیِ دانشگاه تهران، روز دوشنبه ۲۸ آبان، خارج از محوطه‌ی پردیس مرکزی دانشگاه تهران بازداشت و به بند عمومی زندان فشافویه منتقل شده است.

حسن طاووسی مهندس عمران اهل کیانشهر، که در خلال اعتراضات تهران با دو گلوله از راه دور (زیر قلب و پهلو) کشته شد.

🔸-اهواز. خوزستان
رضا نیسى، نوجوان ۱۶ ساله فرزند عطیه از اهالى منطقه گرانه(پاستوریزه)شهر اهواز در تظاهرات آبان ماه در منطقه زرگان شمال شهر اهواز در روز شنبه ۲۵آبان ماه ۱۳۹۸ جان خود را در راه آزادى از دست داد.

🔸-جوانرود. کرمانشاه
ابراهیم مرادی از روستای صفی آباد بدست نیروهای یگان ویژه جوانرود جانش را از دست داد.

🔸-خرمشهر. خوزستان
حسن تمیمى فرزند کاظم از اهالى شهر خرمشهر منطقه طویجات که در ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۸توسط گلوله هاى ناجوانمردان ومزدوران خامنه اى کشته شد.

🔸-زنجان
امیر حسین عباسی، پدر ۳ فرزند در روز شنبه ۲۵ آبان توسط سپاه پاسداران در زنجان کشته شد.

🔸-بندرماهشهر. خوزستان
حمید شیخانى ۳۵ ساله متاهل و دارای یک کودک ۷ ساله فرزند حمد در روز اول قیام در شهرک طالقانى بندرماهشهر توسط نیروهای امنتیی دستگیر می شود و دیروز از خانواده اش مى خواهند جنازه اش را تحویل بگیرند.

🔸-کرج. البرز
آمنه شهبازی ۳۴ ساله یکی دیگر از کشته‌شدگان اعتراضات اخیر در شهر کرج است. او یکشنبه ۲۶ آبان ماه در مارلیک کرج هدف شلیک مستقیم گلوله قرار گرفته است.

رضا معظمی گودرزی ۱۹ ساله ساکن کرج در مسیر بازگشت از سالن ورزش در مسیر منزل بر اثر اصابت مستقیم گلوله جان خود را از دست داد.

پدرام جعفری از جانباختگان قیام آزادی سراسری مردم ایران از فردیس کرج پل پنج.

🔸-اسلامشهر. کرج
۱۳ بانک در اسلامشهر ظرف مدت ۳, ۴ ساعت توسط تظاهرات کنندگان به اتش کشیده شده و حالا اهالی این شهر با مشکل پول نقد مواجه هستند و حتی برای دریافت ۲۰هزار تومان از عابربانک، باید چند ساعت جلوی معدود بانک‌های باقیمانده در صف بایستند.

🔸-خرم آباد. لرستان
دستگیری ۱۷ نفر از عوامل اصلی اغتشاشات لرستان
فرمانده انتظامی لرستان با بیان این‌که همکاری مردم با پلیس در خصوص معرفی و دستگیری اغتشاشگران جای قدردانی دارد از دستگیری ۱۷ نفر عوامل اصلی آشوبگران در ناآرامی‌های اخیر در استان خبر داد.