رخدادهای ۳ شهریور ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۸/۲۵

🔸-اراک. مرکزی
تجمع کارگران هپکو در مرکز شهر اراک
صبح امروز جمعی از کارگران هپکو با حضور در مرکز شهر اراک در اعتراض به وضعیت این شرکت، رکود تولید و حقوق عقب افتاده شان تجمع کردند.

تجمع کارگران شرکت هپکو اراک ر با شعار؛ «همشهری با غیرت حمایت حمایت»

🔸-تهران
جمعی از نیروهای قراردادی آموزش و پرورش، نسبت به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تجمع مال‌باختگان آذویکوMG مقابل وزارت صنعت معدن تجارت.

🔸-رضوانشهر. یزد
امروز یکشنبه، ۳ شهریور ۱۳۹۸، شماری از اهالی رضوانشهر از توابع شهرستان اشکذر یزد، در اعتراض به نبود نهاد شهرداری در این شهر، در مقابل ساختمان استانداری یزد دست به تجمع زدند.

🔸-کرمانشاه
حمایت انجمن صنفی فرهنگیان شاغل و بازنشستۀ کرمانشاه از معلم متعهد و فعال صنفی جناب آقای اسکندر لطفی
پیش تر از سوی دادگاه انقلاب و بیدادگاه کیفری سننندج  با شکایت اطلاعات سپاه برای این فعال صنفی با اتهام هایی چون اجتماع و تبانی ، نشر اکاذیب و تبلیغ علیه نظم برای دادگاهی در روزهای ۲۶ شهریور و ۶ مهرماه ابلاغیه صادر شده است.

🔸-فسا. فارس
روز گذشته، ۲ شهریور ۱۳۹۸، جمعی از کارگران کارخانه قند فسا در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی چندین ماهه خود، مقابل ورودی این کارخانه، تجمع  کردند.

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
مرگ یک زندانی در زندان ارومیه در سایه عدم رسیدگی پزشکی
یک زندانی در زندان ارومیه در پی سهل انگاری بهداری و مسئولان زندان و عدم رسیدگی پزشکی جان خود را از دست داد. دلیل فوت این زندانی تعلل در رسیدگی به موقع به وضعیت وی پس از سکته قلبی عنوان شده است.
هویت این زندانی “نوبخت صحرایی” احراز شده است. وی از بابت اتهام “معاونت در قتل” مدت ۹ سال را در زندان ارومیه تحمل حبس کره بود.

🔸-تبریز. آذربایجان شرقی
جمعی از مالباختگان زمین‌های خریداری شده از اداره اوقاف تبریز، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود، رو‌به‌روی ساختمان استاداری آذرباییجان شرقی، تجمع کردند.
به گفته معترضان «از ۲۸ سال پیش هوانیروز که از زیرمجموعه‌های نیروی زمینی ارتش ایران است، زمین‌های آنها را که از اداره اوقاف خریداری کرده بودند را تصرف کرده است.