رخدادهای ۳ بهمن‌ماه ۹۹ برابر با ۲۲ ژانویه ۲۰۲۱

🔸-اسلامشهر. تهران
گردهمایی اعتراضی مالباختگان تعاونی مسکن شهرداری گلستان
این تعاونی ۸ سال پیش در میان مردم فیش فروش زمین توزیع کرده است اما مدارک نشان می دهد آقایان آگاهانه با کمک مسئولین، بستر رودخانه را به مردم فروخته اند.

🔸-سنندج کردستان
روز یکشنبه ۱۴ دی‌ماه ۱۳۹۹، عبدالله آسال ۲۷ ساله فرزند رحیم اهل روستای محراب از توابع دهستان میانرود سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌‌های امنیتی در این شهر منتقل شد.

روز شنبه ۲۷ دی‌ماه، دادگاه انقلاب سنندج حکم سه سال حبس تعزیری برای زانا کسرایی ٢٨ ساله فرزند هیوا شهروند کُرد اهل روستای “نی” از توابع مریوان را صادر کرده است.
دادگاه این شهروند را به اتهام “عضویت در یکی از احزاب کُرد مخالف رژیم ایران” به ۳ سال حبس تعزیری محکوم و از اتهام “تبلیغ علیه نظام” تبرئه کرده است.

🔸-پیرانشهر.آذربایجان غربی
روز سه‌شنبه ۳۰ دی‌ماه، شتیوان نبی زرگتن ٣٧ ساله فرزند سلمان شهروند کُرد اهل پیرانشهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و جهت بازجویی به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه منتقل شده است.
تا لحظه انتشار این خبر، از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

🔸-سقز کردستان
روز پنج‌شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹، عطا (شمال) رحمان‌زاده شهروند اهل سقز توسط نهادهای امنیتی به دلیل اعتراض به صدا و سیما در پی توهین مجری به لباس بازداشت شد.و به مکان نامعلومی منتقل شده است.