رخدادهای ۳ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۲۴ اکتبر ۲۰۲۰

🔸-ساری. مازندران
جعفر احمدپور مدیرعامل شرکت گاز مازندران به اتهام تخلفات مالی دستگیر شد.
یکی منبع آگاه با تأیید دستگیری مدیرعامل گاز مازندران رقم تخلفات مالی را بیش از هزار میلیارد ریال اعلام و عنوان کرد که وی به اتهام تخلفات مالی توسط یکی از دستگاه‌های امنیتی استان بازداشت و در سیر مراحل بازجویی است.

🔸-شادگان. خوزستان
روز جمعه ۲ آبانماه، فرهاد امیری خرم، بر اثر جراحت در درگیری با افراد مسلح در شهرستان شادگان استان خوزستان، در بیمارستان درگذشت.

🔸-یزد
۵۷۰ نفر از کادر درمان یزد به کرونا مبتلا شدند
محمود نوری شادکام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد: کادر درمان یزد خسته و بسیار تحت فشار هستند و در طول شش ماه گذشته بیش از ۵۷۰ نفر از آنها به دلیل تماس مستقیم با بیماران کرونایی، به این بیماری مبتلا شده‌اند.

جمعی از فرهنگیان طرح خرید خدمات آموزشی و حمایتی شاغل در مدارس و آموزش و پرورش استان یزد در مقابل ساختمان استانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.
این شهروندان در اعتراض به تداوم محرومیت از حق امنیت شغلی، مشکل بیمه، عدم تبدیل وضعیت و پرداخت نشدن معوقات مزدی آنها و همچنین عدم اجرای بخشنامه های مورد تائید در آموزش و پرورش در روند به کارگیری و استخدام آنها این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

🔸-بوشهر
اعتصاب رانندگان شرکتی اتوبوسرانی بوشهر
در پی اعتصاب رانندگان شرکتی اتوبوسرانی بوشهر مبنی بر پرداخت نشدن حقوق آنها، از ظهر امروز فعالیت اتوبوس ها متوقف شده است.
در پی تجمع روز چهارشنبه، مسئولان شهرداری قول پرداخت حقوق این افراد را تا امروز داده بودند.

🔸-جهرم. فارس
کارگران پیمانی مجموعه شهرداری جهرم واقع در جنوب استان فارس معوقات مزدی ماه های مرداد، شهریور و مهرماه سال جاری را دریافت نکرده اند.

🔸-آوج. قزوین
زلزله ۵.۴ ریشتری در آوج استان قزوین
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین مرز استان‌های قزوین و همدان حوالی آوج را لرزاند.

🔸-کلات. خراسان رضوی
دامداران شهرستان کلات در اعتراض به گرانی نهاده های دامی و کمبود آن در محوطه اداره جهاد کشاورزی تجمع اعتراضی برگزار کردند.
رفع کمبود جو و گرانی آن، نظارت بر بازار و رفع نوسان شدید قیمت، تامین کنسانتره با قیمت و کیفیت مناسب و توزیع عادلانه نهاده ها از خواسته های دامداران معترض بود.

🔸-سقز. کردستان
روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه، حسن قادرنژاد شهروند کُرد اهل سقز از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.
از دلیل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند کُرد اطلاعی در دسترس نیست.

🔸-جیرفت کرمان
یک مروج بازی مومو بازداشت شد
رضا محمدی، فرمانده انتظامی جیرفت از شناسایی و بازداشت نوجوانی که با انگیزه سرگرمی و ایجاد وحشت در همسالان خود بازی مومو را ترویج می‌داد، خبر داد.

🔸-تبریز. آذربایجان شرقی
سلیمان علیزاده در پی فراخوان اعتراضی به بستن مرز نوردوز، توسط مامورین امنیتی با ضرب و شتم بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

🔸-ایرانشهر. سیستان و بلوچستان
کمیاب شدن سیمان در شهرستان ایرانشهر