رخدادهای ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ برابر با ۲۰ آوریل ۲۰۲۱

🔸-اهواز. خوزستان
در پی مواردی سوءاستفاده از سهمیه واکسن پاکبانان و سالمندان در آبادان، علی‌آباد کتول و اسفراین، ابراهیم نوشادی، شهردار اهواز جدید که یک ماه پیش با برکناری موسی شاعری شهردار سابق اهواز، به این سمت منصوب شد، اکنون با اتهام سوءاستفاده از سهمیه واکسن پاکبان‌ها و غسال‌ها مواجه شده است.

🔸-نهران
طبق مصوبه شورای شهر و با تائید و ابلاغ فرمانداری تهران از امروز اول اردیبهشت افزایش نرخ‌های جدید تاکسی، بلیت مترو و اتوبوس اعمال شد.

تجمع غارت شدگان بورس سعادت آباد خیابان شهرداری تالار بورس
راهپیمایی خیابانی سهامداران بورس
مرگ بر مجلس انقلابی
روحانی بیشرف اعدام باید گردد

سعید خال، مدیرعامل بهشت‌ زهرای تهران در تلویزیون حکومتی صدا وسیما اذعان کرد که «دیروز بدترین و سخت‌ترین روز برای کارکنان بهشت‌زهرا بوده و در ۵۰سال گذشته چنین آمار فوتی در یک روز نداشتیم. ۱۵۰ فوتی کرونایی و ۲۰۰ فوتی غیر کرونایی- حتی بدتر از هشت سال دفاع مقدس بوده است.»

تجمع اعتراضی مغازه داران حوالی پاساژ علاءالدین تهران به دلیل بستن مغازە های آنها توسط اماکن بە بهانە کرونا

🔸-مشهد
مشهد. تجمع غارت شدگان بورس

🔸-اصفهان
اصفهان. تجمع اعتراضی غارت شدگان بورس باشعار
رییسی رییسی دزدی به این بزرگی چطور هنوز ندیدی
مرگ بر این دولت مردم فریب دزدی از جیب ملت سکوت از بیت رهبر

🔸-بندر خمینی خوزستان
شماری از کارگران سرویس و نگه‌داری شبکه برق و تاسیسات آبفا و تهویه اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، در مقابل ساختمان این اداره واقع در شهرستان بندر امام خمینی، دست به تجمع اعتراضی زدند.
این کارگران نسبت به اخراج نماینده کارگری خود، شرایط بد کاری، نبود امنیت شغلی و همچنین بی توجهی اداره کار در خصوص موضوعات مطروحه معترض هستند.

🔸-بوشهر
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، روز چهارشنبه ۱۸ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ خبر از بازداشت محمود ملاکی، عضو کانون صنفی فرهنگیان بوشهر توسط نیروهای اداره اطلاعات داد.
در این گزارش آمده است، بازپرس پرونده مبلغ قرار وثیقه برای آزادی موقت این شهروند که بیش از ۱۳ روز است در بازداشت به سر می برد را یک میلیارد تومان عنوان کرده است.
گفته می شود بازداشت آقای ملاکی در رابطه با فعالیت های صنفی او صورت گرفته است.

🔸-ایلام
تجمع کارگران پتروشیمی ایلام مقابل استانداری در اعتراض بە اخراج بدون دلیل از سر کارهایشان

🔸-سراوان. بلوچستان
یک سوختبر بلوچ بنام «اسلم حاجی‌زهی» روز سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ در مرز کله‌گان بر اثر شلیک مسقتیم ماموران سپاه پاسداران به قتل رسید.
اسلم حاجی زهی فرزند نواب اهل روستای کناربست از توابع بخش مهرگان شهرستان سراوان بوده است.
بر اساس این گزارش اسلم در مسیر برگشت از پنجگور به دلیل مسدود بودن گذرگاه مرزی کله‌گان، قصد عبور از چاله را داشته که مورد تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران قرار گرفته است.

🔸-اردبیل
رضا واثقی فعال مدنی آزربایجانی (تُرک) با اتمام زمان مرخصی جهت گذراندن دوران محکومیت خود به زندان اردبیل بازگشت.
آقای واثقی ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰، از زندان اردبیل به مدت دو هفته به مرخصی اعزام شده بود.

🔸-ارومیه آذربایجان غربی
صفیه ماموشی‌پور ۴۸ ساله و همسر عثمان حاجی‌حسینی، پاسدار کشته شده اهل پیرانشهر پس از احضار به اطلاعات سپاه این شهر بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه منتقل شده است.