رخدادهای ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برابر با ۲۰ می ۲۰۲۰

🔸-تهران
روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از پرستاران گیلانی که پس از شیوع کرونا با قراردادهای ۸۹ روزه به کار گرفته شده‌اند، به نمایندگی از همکاران خود به تهران آمدند و در مقابل وزارت بهداشت و درمان این شهر تجمع کردند.
پرستاران با در دست داشتن پلاکارد و بنرهایی اعلام کردند که با وعده جذب در بحران کرونا، سه ماه بدون حقوق، بدون بیمه و بدون قرارداد خدمت کرده‌ایم و از وزارت بهداشت می‌خواهیم به مشکل عدم جذب و بیکاری ما رسیدگی کند.

🔸-بندرماهشهر خوزستان
تجمع اعتراضی بیش از ۴۰ کارگر و تکنسین واحد آب، برق و تهویه سازمان منطقه ویژه اقتصادی بندر خمینی در اعتراض به زیاده‌خواهی پیمانکاران این سازمان اخراج و در مقابل فرمانداری شهرستان بندرماهشهر.

🔸-سیمرغ (کیاکلا). مازندران
تجمع اعتراضی دستفروشان و کسبه بازارروزهای شهرستان سیمرغ نسبت به بلاتکلیفی معیشتی مقابل فرمانداری
تجمع کنندگان گفتند: بدنبال تعطیلی بازارهای هفتگی بدلیل مقابله با بیماری کووید ۱۹، در وضعیت معیشتی سختی به سر می‌برند و از طرف دولت مورد هیچ حمایت معیشتی قرار نگرفته اند.

🔸-اراک. مرکزی
تجمع اعتراضی کارگران هپکو با خواست راه‌اندازی تولید
تجمع اعتراضی کارگران با خواست راه‌اندازی تولید و امنیت شغلی است. دو هفته گفته می‌شد واگذاری هپکو به ایمیدور (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) قطعی است، اما اکنون قرار است به کنسرسیوم معادن (زیر مجموعه ایمیدور) واگذار شود. کارگران می‌گویند مسئولان به فکر راه‌اندازی تولید نیستند.

🔸-اشنویه. آذربایجان غربی
بامداد روز چهارشنبە ٣١ اردیبهشت ٩٩ (٢٠ می ٢٠٢٠)، نیروهای سپاه پاسداران در ارتفاعات مرزی اشنویە بە سوی دستەای از کولبران آتش گشودە و یک کولبر را بە قتل رساندەاند.
هویت کولبر کشتە شدە را ”سفر پیل افکن “ ٣٧ سالە اعلام شدە است کە اهل روستای ”پوش آباد“ است.

🔸-شاهین شهر اصفهان
اعتصاب کارگران شهرداری شاهین شهر اصفهان.

🔸-قاضی. خراسان شمالی
زمین لرزه ای به بزرگی ۴ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین، حوالی قاضی خراسان شمالی را لرزاند.

🔸-سنندج کردستان
طی روزهای اخیر، حکم پنج سال حبس تعزیری صدیق سیفی شهروند کُرد اهل دیواندره در دادگاه تجدیدنظر سنندج تأیید شده است.