رخدادهای ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹ برابر با ۲۱ اکتبر ۲۰۲۰

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
پرستو جلیلی آذر دانش آموز مدرسه راهنمایی طلاتپه ارومیه به دلیل نداشتن گوشی همراه و عدم وسع مالی برای خرید گوشی و پیگیری های مکرر معلم برای ادامه تحصیل دیروز خود را دار زد و به زندگی اش پایان داد

🔸-اردبیل
حسن عاملی، نماینده علی خامنه‌ای در استان اردبیل و امام جمعه شهر اردبیل به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد.

🔸-تهران
علی نوری، فعال مدنی و از زندانیان سابق سیاسی، با دریافت ابلاغیه ای از سوی شعبه ۱ اجرای احکام کیفری دادسرای زندان اوین به ریاست محمدمهدی براعه، برای تحمل حبس تعزیری ۵ ساله خود احضار شد.

رئیس سابق هلال احمر به ۱۲ سال حبس محکوم شد
باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صدا و سیما، به نقل از یک منبع آگاه از صدور حکم ۱۲ سال زندان برای علی‌اصغر پیوندی، رئیس سابق جمعیت هلال احمر، خبر داد.
این منبع آگاه گفته «رسیدگی به پرونده پیوندی به پایان رسیده» و او «به ۱۲ سال حبس تعزیری، رد مال، پرداخت حدود ۱۴۰ هزار یورو و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد.»

بازداشت ۴ شهروند به اتهام دلالی در بازار ارز در فضای مجازی
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از بازداشت ۴ شهروند به اتهام دلالی در بازار ارز در فضای مجازی خبر داد.
علی ولی پور گودرزی گفت: متهمان با خرید و فروش ارز غیرقانونی موجب نوسانات قیمت بازار ارز و سیر صعودی قیمت ها شده بودند.

🔸-گروک. هرمزگان
محمد احمدی سکل در درگیری با سوخت بران در میناب کشته شد
حسین دهکی فرمانده مرزبانی استان هرمزگان صبح امروز ۳۰مهرماه ۹۹، از کشته شدن ستوان سوم “محمد احمدی سکل” در درگیری با سوخت بران در سواحل گروگ میناب خبر داد.

🔸- لامرد فارس
جمعی از کارگران شاغل در شرکت پترو پالایش لامرد شیراز در محوطه این مجتمع تولیدی صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.
این کارگران به پرداخت نشدن حقوق معوقه و سایر مطالبات مزدی و بیمه‌ای اعتراض دارند.

🔸- شاهرود سمنان
دکتر حبیب ذاکریان متخصص رادیولوژی و از کادر درمان مقابله با کروناویروس در بیمارستان امام حسین شاهرود و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بر اثر ابتلا به کرونا در گذشت.

🔸-نیکشهر. سیستان و بلوچستان
سعید بالار فرزند ابوبکر، طلبه حوزه علمیه سلمان فارسی نگور، به اداره اطلاعات شهرستان نیکشهر احضار و مورد بازجویی قرار گرفت و از طرف ماموران اطلاعات تهدید به بازداشت شد.

🔸-خداآفرین آذربایجان شرقی
علی امیری‌راد، فرماندار خداآفرین گفت: از زمان آغاز درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ تا به امروز ۵۰ راکت جنگی به اراضی و روستاهای این شهرستان اصابت کرده و ۳۲ واحد مسکونی در جریان جنگ قره‌باغ در روستاهای خداآفرین خسارت دیده است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی: ۷۱ راکت جنگ قره باغ به خداآفرین اصابت کرد.

🔸-اهواز خوزستان
حدود ۳۰۰ تن از کارگران شرکت آبفای اهواز روز چهارشنبه ۳۰ مهر در اعتراض به اجرایی نشدن ابلاغیه تغییر وضعیت شغلی آن‌ها مقابل ساختمان این شرکت تجمع کردند.
این شهروندان اهم مطالبات خود را نادیده گرفتن دستورالعمل تبدیل وضعیت نیروی کار پیمانکاری از سوی مدیریت آبفای اهواز عنوان کردند.

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
جمعی از حواله‌داران شرکت صنعت خودروی آذربایجان (آذویکو) در اعتراض به عدم رسیدگی این شرکت نسبت به تعهدات خود، مقابل ساختمان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌ شرقی تجمع اعتراضی برگزار کردند.
به گفته یکی از شهروندان حاضر در تجمع، شرکت صنعت خودروی آذربایجان با گذشت سه سال از اخذ مبالغ دریافتی‌، هنوز قادر به تحویل خودروی این شهروندان نیست.

🔸-بانه. کردستان
شامگاه روز دوشنبه ۲۸ مهرماه، یک کولبر کُرد به نام “یاسین فکری” ٢٢ ساله شهروند اهل بانه در مرز برویشکانی پس از بازداشت مورد ضرب و شتم و اهانت از سوی مرزبانان قرار گرفته است.

🔸-رودسر گیلان
سمانه نوروز مرادی، زندانی سیاسی که دوره محکومیت ۳ سال و ۹ ماه حبس خود را در بند زنان زندان اوین سپری می‌کند، صبح امروز چهارشنبه ۳۰ مهرماه به زندان رودسر منتقل شد.