رخدادهای ۳۰ دی ماه ۹۹ برابر با ۱۹ دسامبر ۲۰۲۰

🔸-مسجدسلیمان.خوزستان
جمعی از اعضای مسکن مهر شهرستان مسجدسلیمان (پروژه مینا) در اعتراض به عملکرد اداره کل راه و شهرسازی و عدم تحویل واحدهای مسکونی، روز سه‌شنبه ۳۰ دی مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.
معترضان می‌گویند سال‌هاست به عنوان مالک واحدهای مسکن مهر، مبالغی را پرداخت کرده‌اند ولی تاکنون ملکی به آن‌ها تحویل نشده است.

🔸-زاهدان. سیستان و بلوچستان
مولوی محسن کُرد روپس و حافظ عبدالستار شه‌بخش، دو شهروند اهل سنت و اسماعیل خارکوهی دیگر شهروند ساکن زاهدان، روز چهارشنبه ۲۴ دی به دست ماموران اداره اطلاعات این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.
از دلایل بازداشت و اتهام این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

🔸-چابهار. سیستان و بلوچستان
روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه ۱۳۹۹، محمود نبات زهی فرزند دادرحیم شهروند اهل روستای زیارجاه « زیارتجاه » از توابع شهرستان سرباز توسط نیروهای امنیتی در شهرستان چابهار بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
از دلایل بازداشت این شهروند سنی مذهب هیچ اطلاعی در دست نیست.

🔸-بانه کردستان
روز دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹، نیروهای هنگ مرزی در ارتفاعات مرزی بانه با شلیک به سوی دسته‌ای از کولبران ”عبدالله فرج‌پناه“ اهل روستای ”منیجیلان“ از ناحیه پا به شدت مجروح کردند.

🔸- نوسود کرمانشاه
روز دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹، یک کولبر اهل ثلاث باباجانی با هویت ”ب.م“ در حین کولبری در ارتفاعات مرزی نوسود از ناحیه دست مورد شلیک مستقیم نیروهای هنگ مرزی قرار گرفته و به شدت زخمی شده است.

🔸-تهران
مولود حاجی زاده، روزنامه‌نگار ساکن تهران به علت اعتراض به کشتار ۱۵۰۰ شهروند ایران در اعتراضات آبان ماه به یک سال زندان و به علت اعتراض به شلیک هواپیمای اوکراینی به جزای نقدی محکوم شد.

شروع تجمع سهامداران در مقابل ساختمان تالار بورس

جمعی از حواله داران شرکت آذویکو در اعتراض به عدم دریافت خودروهای ثبت نامی خود، در مقابل ساختمان وزارت صنعت و معدن در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

آتش‌سوزی در نزدیکی ایستگاه مترو شوش در تهران باعت تعطیلی موقت این خط مترو شد.
خبرگزاری های داخلی گزارش داده‌اندکه این آتش‌سوزی مربوط به یک باربری است. هنوز از میزان خسارت یا تلفات احتمالی آتش‌سوزی گزارشی منتشر نشده است.