رخدادهای ۲ مهرماه ۱۳۹۹ برابر با ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۰

🔸-تهران
محمدرضا ظفرقندی، رییس‌کل سازمان نظام پزشکی ایران، به کرونا مبتلا شد

علیرضا فرشی از قرنطینه به اندرزگاه دو زندان فشافویه تهران منتقل شد

جمعی از دانشجویان گروه‌های تخصصی پزشکی از تمام دانشگاه‌های کشور در اعتراض به بی‌عدالتی در آزمون گواهینامه سال ۹۹، مقابل مجلس تجمع اعتراضی برگزار کردند.

همزمان با هفته جهانی ناشنوایان؛جمعی از ناشنوایان و فعالان حقوق معلولان مقابل سازمان صداوسیما به دلیل عدم اجرای ماده ۲۱ قانون معلولان با تاکید بر دسترس‌پذیر نبودن سیما برای ناشنوایان و بی‌اعتنایی به مکاتبات آنان،تجمع اعتراضی برگزار کردند!.

مدیرعامل باشگاه استقلال به دلیل همراه داشتن ۱۰۰ هزار دلار پول نقد، در فرودگاه بازجویی شد
گفته می‌شود میزان پول همراه مدیرعامل استقلال ۱۰۰ هزار دلار بوده که با احتساب دلار ۲۷ هزار تومانی مبلغ ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان می‌شود. پس از بازجویی از سعادتمند، ۵۰ هزار دلار این پول توقیف می‌شود، ۱۵ هزار دلار به سعادتمند پس داده شده و ۳۵ هزار دلار آن هم به باشگاه بازگردانده شده است.

زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی که روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۹۹ پس از تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان تهران بزرگ به مرخصی ۱۹ روزه اعزام شده، در پی دریافت ابلاغیه‌ای الکترونیکی می‌بایست روز شنبه ۱۲ مهر در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برای شرکت در جلسه دادگاه رسیدگی حضور یابد.

🔸-همدان
حراست دانشگاه بوعلی‌سینا همدان برای تعداد زیادی از دانشجویان، احضاریه‌های انضباطی با چندین مورد اتهامی ارسال کرده است.

🔸-بندرعباس هرمزگان
الحاق ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه
فرمانده نیروی دریایی سپاه: سه پهپاد سپهر، شهاب ۲ و هدهد ۴ برای نخستین بار رونمایی شده و قابلیت انجام ماموریت از روی شناور را دارد.
پهپاد مهاجر-۶ نیز با دقت بالا در دریا و ساحل، از دیگر پهپاد‌هایی است که توانایی حمل ۴ موشک و انجام ماموریت در همه شرایط آب و هوایی دارد.

🔸-تبریز آذربایجان غربی
تجمع اعتراضی حوالە داران (مالباختگان) شرکت خودرو سازی آذویکو مقابل استانداری آذربایجان شرقی در اعتراض بە عدم در یافت ۶ هزار خودرو پیش خرید شدە پس از ٢ سال.

🔸-کرج. البرز
چهارشنبه ۲ مهر؛ اعتصاب کامیون‌داران کرج در اعتراض به پایین بودن نرخ کرایه.

🔸-شیراز فارس
تجمع پرستاران و کادر درمانی بیمارستان پیوند اعضا ابن سینا در مقابل دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اعتراض به عدم دریافت حقوق.

🔸-رامهرمز. خوزستان
جمعی از کارگران کارگاه‌های تیرچه و بلوک در رامهرمز به دلیل عدم وجود جاده دسترسی به معادن «جوبجی»، تعطیلی سنگ شکن‌ها و نبود شن و ماسه، روز چهارشنبه دوم مهر مقابل فرمانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-گچساران کهگیلویه و بویر احمد
اعتصاب خودرو های استیجاری شرکت نفت و گاز گچساران به دلیل عدم پرداخت چندین ماه حقوق.

🔸-کرمانشاه
آیت‌الله حسن ممدوحی، نماینده سابق استان کرمانشاه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
ارکان علیزاده شهروند اهل ارومیه، پس از اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان ارومیه منتقل شد.

🔸-زنجان
شماری از کارگران اخراج شده فضای سبز شهرداری زنجان ، دست به تجمع اعتراضی زدند.