رخدادهای ۲ فروردین ۱۳۹۹ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۰

🔸-تهران
حجت‌الاسلام صالحی دارفانی را وداع گفت
حجت‌الاسلام مهدی صالحی، معاون فرهنگی-سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری که هفته گذشته بر اثر سانحه تصادف دچار آسیب جدی شده بود و در بیمارستان بستری بود وفات نمود.

مقام‌های قوه قضاییه و مسئولان زندان اوین از اعطای مرخصی به صبا کرد افشاری و مادرش، راحله احمدی، دو فعال مدنی محبوس در بند زنان زندان اوین، خودداری کردند.

🔸-شیراز. فارس
شمار جان‌باختگان نوشیدن الکل تقلبی در ایران باز هم افزایش یافت: ۲۴۰ نفر تا روز جمعه
به گفته مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس، از اوایل اسفند ۹۸ که تقریبا نخستین روزهای شیوع کرونا در فارس بود تا آخر این ماه ۴۳۹ نفر بر اساس مصرف الکل تقلبی یا صنعتی دچار مسمومیت شدند که ۶۶ نفر از آنان جان باختند.

🔸-پیت سرا. سوادکوه. مازندران
تجمع اهالی روستای پیت سرا سوادکوه در ابتدای این روستا به دلیل عدم وجود امنیت جانی برای ادامه زندگی در این روستا بعد از سقوط صخره.

🔸- سردشت آذربایجان غربی
یک فعال و مدیر کانال تلگرامی در شهرستان سردشت، از سوی نیروی انتظامی به اتهام انتشار اخبار کذب و شایعات در خصوص ویروس کرونا بازداشت شد.

🔸-ساوه. مرکزی
بر اساس اعلام معاون درمان دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه، دکتر «رائولا راگوتام» با اصالت هندوستانی که سالها در این شهرستان به طبابت مشغول بود، به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

🔸-خرم آباد لرستان
سروان اسدی جمعی فرماندهی انتظامی شهرستان خرم آباد به دلیل ابتلای به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

🔸-بابل. مازندران
دکتر سید مظفر ربیعی رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی بابل جمعه شب ۱ فروردین ۹۹، بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

🔸-رشت. گیلان
یاشار صومی فرزند ارشد احمد صومی رئیس سابق هیات فوتبال استان گیلان در اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان پورسینای رشت درگذشت.