رخدادهای ۲ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۲۲ نوامبر ۲۰۲۰

🔸-پارس آباد. اردبیل
تجمع تراکتورهای پنبه کاران پارس آباد مغان در ورودی کارخانه

🔸-آبادان. خوزستان
به علت گرانی گوشت و نبود هزینه برای خرید مایحتاج، مردم برای سیر کردن شکم به خرید استخوان روی آورده اند.
استخوان کیلویی ۱۵ هزار تومان

🔸-اشکنان. فارس
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۰ ریشتر در عمق ۲۰ کیلومتر زمین، استان فارس حوالی اشکنان را لرزاند.

🔸-اصفهان
واژگونی سرویس کارکنان پالایشگاه اصفهان چهار کشته و ۱۴ مصدوم برجا گذاشت.

🔸-سنندج کردستان
دایه زینب اسماعیلی ۵۸ ساله و از اعضای مادران صلح توسط دادگاه بدوی به صورت غیابی محاکمه و به اتهام عضویت در حزب کارگران کُردستان (پ ک ک) به تحمل ۵ سال و همچنین به اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل ۱ سال حبس محکوم شده است.

صابر قادری فعال محیط زیست کُرد جهت اجرای حکم بازداشت شد
یک فعال محیط زیست کُرد به نام “صابر قادری” اهل شهرستان دهگلان جهت اجرای حکم بازداشت و به زندان مرکزی سنندج منتقل شد.
روز شنبه ۱ آذر ماه ۱۳۹۹، صابر قادری، اهل شهرستان دهگلان، پس از بازداشت توسط ماموران امنیتی برای سپری کردن دوران حبس تعزیری ۲۸ ماهه خود به زندان مرکزی سنندج منتقل شد. این فعال محیط زیست در مرحله بدوی توسط شعبه دادگاه انقلاب سنندج به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۳ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد. با اعمال قانون تجمیع جرائم، تحمل ۲۸ ماه از این مدت برای صابر قربانی اجباری است.

🔸-کرج. البرز
آرشام « محمود » رضائی، فعال مدنی و زندانی سیاسی، پس از اتمام بازجوئی و تحمل سلول انفرادی در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات در زندان اوین برای آغاز دوران محکومیت حبس تعزیری خود به سلول انفرادی در بند قرنطینه زندان رجائی شهر کرج منتقل شد.

🔸-بجنورد. خراسان شمالی
غرفه‌داران میدان میوه و تره‌بار بجنورد در اعتراض به مخالفت با جابجایی میدان تره بار این شهر، در مقابل ساختمان استانداری خراسان شمالی تجمع کردند.

🔸-تهران
حسام‌الدین آشنا مجرم شناخته شد
سخنگوی هیات منصفه جرایم سیاسی: هیات منصفه پس از استماع دفاعیات متهم، به اتفاق آراء حسام‌الدین آشنا را برای انتشار دو توییت، درباره هواپیمای اوکراینی و پرونده طبری، مجرم شناخت و همچنین با اکثریت آراء وی را مستحق تخفیف دانست.

ویدا ربانی، روزنامه نگار و از اعضای حزب سیاسی اتحاد ملت ایران توسط ماموران امنیتی در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.