رخدادهای ۲۹ دی ۱۳۹۸ برابر با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۰

🔸-بندرعباس هرمزگان
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از بازداشت مدیرعامل سابق پست بانک استان هرمزگان به اتهام اخذ رشوه به مبلغ ۴۸۲ میلیون تومان خبر داد/

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
حکم اعدام محی‌الدین ابراهیمی، کولبر ۴۱ ساله به اتهام همــکاری و عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران تایید شد او در آبان ۹۶ پس از تیراندازی در مرز و مجروح شدنش بازداشت شد.

🔸-تهران
روز ۲۸ دی ۹۸، جمعی از شرکت‌کنندگان در آزمون ورودی نظام مهندسی رشته معماری طراحی، در اعتراض به سوالات و نتایج اعلام شده، در مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی در تهران، دست به تجمع زدند.

ورود لباس شخصی ها به خوابگاه دانشجویان دانشگاه تهران
دانشجویان: خوابگاه ها ناامن اند خوابگاه دانشگاه تهران ناامن تر
شاهدعینی حضور نیروهای لباس شخصی درخوابگاه دانشجویی به کمپین گفت:“۸دانشجو بازداشت شده اندواز دانشکده های مختلف دانشگاه تهران هستند.ابتدا برای آنها وثیقه هایی بین ۵۰ تا صد میلیون تومان صادر شده بود که وثیقه ها را چند برابر کرده و مانع از آزادی آنها شده اند.

زینب همرنگ، فعال فرهنگی ترک روز ۲۴ دی به همراه دخترش توسط ماموران امنیتی در تهران بازداشت و برخی وسایل شخصی او نیز ضبط شده است. شماری از نیروهای امنیتی روز سه شنبه ۲۴ دی با هجوم به منزل «زینب همرنگ» در تهران پس از تفتیش و ضبط برخی وسایل شخصی، این فعال فرهنگی و همچنین دختر ایشان را بازداشت کرده اند.

تجمع اعتراضی مالکین شهرک زیتون سرخه حصار در تهران در اعتراض به تخریب منازل مسکونی مردم کە ٣۴ سال پیش خریداری شدەاند.

🔸-شیراز. فارس
بازداشت علی فرمانی صدابردار و فیلم‌ساز جوان شیرازی
«علی فرمانی»، صدابردار و فیلم‌ساز ۳۳ ساله شیرازی، یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ و دقایقی پس از پایان تجمع اعتراضی در معالی‌آباد به دست نیروهای اطلاعات سپاه شیراز بازداشت شده است و از آن روز در بازداشت‌گاه این نهاد امنیتی که در شیراز با عنوان «پلاک ۱۰۰» شناخته می‌شود نگهداری می‌شود.

🔸-سنندج. کردستان
روز جمعه ۲۷ دی‌ماه، آرمان محمدی اهل سنندج از سوی اطلاعات سپاه بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه قرارگاه شهرامفر منتقل شده است.

🔸-ایلام
روز شنبه ۲۸ دی‌ماه، امیرعلی مجد در محل کارش در کتابفروشی از سوی نیروهای اطلاعاتی بدون ارائه مجوز قانونی با ضرب و شتم بازداشت شد.

🔸 -بندرماهشهر خوزستان
رانندگان منطقه ویژه ماهشهر در اعتراض به دستمزد پایین و هزینه گزاف خودرو و زندگی‌ جاری‌شان اعتصاب کرده و دست به تجمع اعتراضی زدند.

🔸-مشهد خراسان رضوی
بازداشت یک هنرمند مشهدی به دلیل انصراف از جشنواره فجر!
بر اساس گزارش‌های رسیده مسعود حکم آبادی هنرمند مشهدی از روز شنبه ٢٨ دی در بازداشت به سر می برد!
گفته می شود دلیل بازداشت این هنرمند مشهدی به دلیل انصراف از حضور در جشنواره فجر است.