رخدادهای ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برابر با ۱۸ می ۲۰۲۰

🔸-ایذه خوزستان
کارگری در ایذه به دلیل فقر خود را به دار آویخت.

🔸-تهران
کارمندان و کارکنان صداوسیمای جمهوری اسلامی مقابل درب مسجد بلال محوطه این سازمان در تهران تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند. تجمع اعتراضی کارمندان صداوسیمای نظام در اعتراض به فساد و دزدی مدیران و با هدف رفع تبعیض، پرداخت حقوق معوقه و افزایش حقوق کارکنان بر اساس نرخ تورم است.

مدیران ۱۰۰ مهدکودک در تهران به دلیل مشکلات معیشتی ناشی از تعطیلی مهدکودک‌ها با تجمع در مقابل ساختمان استانداری، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

شهرام جزایری در ۲پرونده متفاوت به ۷سال زندان و پرداخت خسارات تاخیر تادیه بابت ارز خارجی LC محکوم شده است.

همسر جعفر عظیم‌زاده فعال کارگری محبوس در زندان اوین، برای «دفاع از اتهام انتسابی» (تبلیغ علیه نظام) به دادسرای عمومی و انقلاب تهران (اوین) فراخوانده شد.

🔸-روانسر کرمانشاه
روز یکشنبە ٢٨ اردیبهشت ٩٩، اصغر خسروی کولبر ٣٢ سالە اهل بخش شاهو از توابع شهرستان روانسر به دلیل فقر و بیکاری خود را حلق آویز و بە زندگی خود پایان داد.

🔸-فاریاب کرمان
روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران معدن کرومیت فاریاب در استان کرمان در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود دست از کار کشیدند و در مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

🔸-اراک. مرکزی
جمعی از کارگران شرکت هپکو_اراک در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت تولید در این واحد صنعتی، در محوطه داخلی کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-اروندکنار خوزستان
گروهی از کارگران شهرداری اروندکنار به علت پرداخت نشدن حقوق و مطالبات خود برای سومین روز مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند.

🔸-کلاهی. هرمزگان
درگیری مردم روستای کلاهی شهرستان سیریک از توابع استان هرمزگان با پرسنل مرزبانی ناجا(دریابانی)
صبح امروز به دلیل تیراندازی ماموران دریابانی به چند لنج حاوی سوخت قاچاق متاسفانه ۲ نفر کشته شدند که از ساکنین این روستا بودند که موجب اعتراض و تجمع و نهایتا درگیری بین اهالی با مامورین مرزبانی شد.

🔸-رشت گیلان
ماموران امنیتی در شهرستان رشت, یک فعال اینستاگرامی ساکن این شهرستان و از پیروان عرفانهای نوظهور را که در فضای رسانه ای برای انجام تبلیغات مذهبی خود فعال بود بازداشت کردند.