رخدادهای ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ برابر با ۱۷ آوریل ۲۰۲۱

🔸-شهرکرد. چهارمحال و بختیاری
تجمع و زنجیره انسانی از میدان قمربنی هاشم تا فرخ شهر در اعتراض به مافیای آب

کسبه شهرکرد بدلیل تصمیمات ستاد کرونا در حال ضرر وزیان و نزدیک شدن به ورشکستگی کامل هستند در حالی که مالیات و عوارض شهرداری و… برقرار است.
جمعی از این کسبه در اعتراض به وضعیت موجود تجمع اعتراضی برپا کردند.

به آتش کشیدن خودرو ماموران رژیم توسط کشاورزان شهرکرد
روز گذشته مورخ ۲۷ فروردین ۱۴۰۰، کشاورزان کارد به استخوان رسیده شهرکرد با انتقال آب به اصفهان و یزد مخالفت کرده و خودرو ماموران رژیم را به آتش کشیده و آنها را از منطقه فراری دادند.

🔸-تهران
تجمع معلمان فارغ التحصیل دانشسراها جلوی دیوان عدالت اداری

غزل معصوم‌شاهی، فعال دانشجویی توسط دادگاه انقلاب تهران به تحمل یک سال و ۶ ماه حبس و پرداخت ۳ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.
مصداق اتهام خانم معصوم‌شاهی، توییت‌های مربوط به ساقط کردن هواپیمای اوکراینی توسط موشک سپاه ذکر شده است.

🔸-پیرانشهر آذربایجان الغربیه
اعضای گروه عقاب‌های زاگروس در جاده «زیویه» از توابع پیرانشهر اتومبیلی را به رگبار بستند و یک عضو سپاه پاسداران را کشتند.
هویت فرد کشته شده «عثمان حاجی حسینی» اهل پیرانشهر اعلام شده که به مدت ۱۷ سال عضو سپاه پاسداران بوده است.

🔸-عسلویه بوشهر
کارگران شرکت نصب و راه‌اندازی «لیدوما» که در فاز ۱۳ منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی فعالیت دارند، روز شنبه ۲۸ فروردین در اعتراض به سطح پایین دستمزدها، دست به اعتصاب ‌و تجمع زدند و خواهان افزایش حقوق خود شدند.

🔸-خرمشهر خوزستان
تجمع کارگران شهرداری خرمشهر مقابل ساختمان فرمانداری در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه خود

🔸-ماکو آذربایجان غربی
روز چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰، احمد آرسن شهروند اهل شهرستان ماکو در محل سکونتش هدف شلیک مستقیم نیروهای سپاه پاسداران قرار گرفته و جان خود را از دست داد.

🔸-مسجد سلیمان خوزستان
تجمع اعضا مسکن مهر مینا مسجدسلیمان جلوی درب فرمانداری این شهر
اعضای مسکن مهر مینای شهر مسجدسلیمان که پروژه آن از سال ۱۳۸۵ کلید خورده بود پس از درخواست های مکرر از کلیه ارگان ها و نهاد ها و عدم حصول نتیجه امروز شنبه ۱۴٠٠/۱/۲۸ ساعت ده صبح درب فرمانداری این شهر دست به تجمع اعتراضی جهت احقاق حقوق پایمال شده خود زدند.

🔸-زنجان
به گزارش تلویزیون آزادی، مهدی سهرابی خبرنگار پایگاه خبری «صدای زنجان» با رای دادگاه تجدید نظر، به مبلغ ۲۰ میلیون ریال جزای نقدی ، یکسال ممنوعیت فعالیت رسانه ای و خبرنگاری و عذرخواهی رسمی در یکی از رسانه های زنجان محکوم شده است.