رخدادهای ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ برابر با ۱۸ مارس ۲۰۲۰

🔸-خوی. آذربایجان غربی
طی روزهای گذشتە، جبار دودکانلو شهروند اهل خوی، از سوی دادگاه انقلاب بە اتهام عضویت در یکی از احزاب کرد، بە تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شدە است

🔸-بانه. کردستان
مرگ یک کولبر در مناطق مرزی شهرستان بانه
روز سه شنبه ۲۷ اسفندماه، یک کولبر در ارتفاعات مرزی «هنگه‌ژال» از توابع شهرستان بانه، هدف تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران قرار گرفته و جان خود را از دست داد.

🔸-تهران
دستگیری ۴۳ هنجارشکن در چهارشنبه آخر سال پایتخت
جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۴۳ نفر از هنجارشکنان که با ایجاد رعب و وحشت آرامش شهروندان را در چهارشنبه آخر سال به مخاطره انداخته بودند خبر داد.

احمد طاهری مربی و سرپرست سابق تیم فوتسال استقلال تهران و سرپرست سابق تیم فوتسال دانشجویان ایران ظهر روز دوشنبه ۲۶ اسفندماه،به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.
دکتر عباس توسن عضو انجمن جراحان بر اثر ابتلا بە کرونا درگذشت

🔸-سنندج کردستان

خط تولید «آتیلا ارتوپد» با ۵۰ کارگر تعطیل شد/ مدیرعامل شرکت: قوه قضاییه به وضعیت تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی رسیدگی کند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، با تعطیلی خط تولید شرکت دانش بنیان «آتیلا ارتوپد» با تأمین تجهیزات پزشکی واقع در شهرستان «سنندج»، ۵۰ کارگر بیکار شدند. حدود ۶۰ کارگر دیگر هم در بخش اداری شرکت مشغول به کار هستند که به گفته منابع محلی به دلیل تشدید مشکلات مالی شرکت، احتمال بیکاری آنها هم وجود دارد.

🔸-کرمانشاه
آتش سوزی بیمارستان مسیح (دکتر مرادیان)
این بیمارستان یکی از نمادهای شهر کرمانشاه است
بیمارستان دکتر مرادیان مربوط به اواخر دوره قاجار است و درکرمانشاه، سه راه شریعتی واقع شده‌است. این بیمارستان با حمایت مسیونرهای مسیحی و توسط دکتر بلانش ویلسون در سال ۱۹۱۶ تأسیس شده و دومین بیمارستان قدیمی ایران است

🔸-ساری مازندران
دکتر مهدی وریجی پزشک شرافتمند و فداکار اهل ساری به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.