رخدادهای ۲۸ آذر ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۱۲/۱۹

🔸-اصفهان
بیش از ۹ درصد آمار اعتیاد در اصفهان مربوط به زنان است
معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: ۹.۳ درصد آمار اعتیاد استان اصفهان مربوط به زنان است و گرایش زنان به اعتیاد، الگوی متفاوتی نسبت به مردان دارد و بیشترین سن شیوع به اعتیاد در زنان، به‌طور میانگین از ۱۹ تا ۳۵ سال است.

🔸-سروآباد کردستان
راه سخت کولبران در ایران ادامه دارد؛ مرگ یک کولبر ۱۷ساله و مفقود شدن کولبر ۱۴ ساله در ارتفاعات ژالانه کردستان
گزارش‌ها حاکی است که یک کولبر ۱۷ ساله در سروآباد کردستان به علت سرما جان خود را از دست داده و یک کولبر ۱۴ ساله نیز مفقود شده است.

🔸-کرمانشاه
ادامه سرکوب معترضان در ایران؛ بیش از ۲۵۰ نفر در کرمانشاه بازداشت شدند
در حالی که هنوز آمار رسمی از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ماه از سوی مقامات جمهوری اسلامی اعلام نشده است، گزارش‌ها حاکی است که بازداشت معترضان در شهرهای مختلف ایران همچنان ادامه دارد.

🔸-سمنان
سه شهروند بهایی در دادگاه تجدیدنظر مجموعا به ۱۲ سال زندان محکوم شدند
بر اساس حکم صادره که روز دوشنبه ۲۵ آذر به این شهروندان ابلاغ شده است، اردشیر فنائیان به شش سال زندان، بهنام اسکندریان به ۳ سال و شش ماه و یلدا فیروزیان به ۲ سال و شش ماه محکوم شده‌اند.

🔸-تهران
آلودگی هوا بیش از ۷ هزار نفر را به مراکز اورژانس کشاند
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: به طور کلی از تاریخ ۲۳ تا ۲۵ آذر به دلیل افزایش آلودگی هوا، ۷۹۱۶ نفر به دلیل مشکلات تنفسی و قلبی با افزایش آلودگی هوا به مراکز اورژانس مراجعه کرده‌اند.

🔸-کاشمر. خراسان رضوی
تجمع اعتراضی اهالی حسین آباد کاشمر در استان خراسان به نبودن گاز مقابل فرمانداری شهر.

🔸-سنندج. کردستان
شاهو (شهریار) اسکویی از فعالین مدنی سنندج، طی حکمی از سوی شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان به ریاست قاضی طیاری، به ۳۰ ماه زندان محکوم شد.