رخدادهای ۲۸ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۱۸ نوامبر ۲۰۲۰

🔸-چابهار. سیستان و بلوچستان
روز یک شنبه ۲۵ آبان ماه ۹۹، ماموران وزارت اطلاعات، عارف آسکانی فرزند دادرحیم اهل چابهار، شهروند بلوچ و از نزدیکان مولوی فضل الرحمن کوهی را احضار و مورد بازجویی قرار داده و او را تهدید کردند.

🔸-مشهد
چهار سال پس از بازداشت شدن در مراسم روز کوروش؛ سه فعال مدنی مجموعاً به ۵۶ سال زندان محکوم شدند
یک منبع مطلع که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود، گفت، جلسه دادگاه علی سپنتامهر، سیدمحسن میرآفتاب شهره، و مجید رحیم‌زاده نسخی پس از گذشت چهار سال در روز ۲۷ مهر ماه سال جاری در شعبه ششم دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی حسین بهمن آبادی برگزار شد.

هواداران محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران در حالی قصد برگزاری مراسم چهلم درگذشت او را داشتند که نهادهای امنیتی رژیم ایران، درِ آرامگاه فردوسی را بسته بودند.

🔸-شوش خوزستان
روز سه‌شنبه ۲۰ آبان‌ماه دو شهروند به نام‌های ثابت بیت عبدالله کعبی و حسین بیت عبدالله کعبی توسط نیروهای امنیتی در شهرستان شوش بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

🔸-تهران
فیلمی از تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی در جلوی مجلس

شهلا جهانبین، فعال مدنی و زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین که از چند روز پیش در روندی ناعادلانه بازداشت و برای سپری کردن حبس خود به زندان اوین منتقل شد از درد شدید در ناحیه کتف و دیسک کمر، در رنج است. این فعال مدنی در مجموع به تحمل ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

🔸-شوشتر خوزستان
جمعی از کارگران میراب در کشت و صنعت کارون با توجه به عدم اجرای تغییر وضعیت شغلی براساس مصوبات تصویب شده در مجلس در دومین روز اعتراض صنفی خود در مقابل درب ورودی این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-آق قلا. گلستان
محمد دوجی شهروند اهل شهرستان آق قلا که بایت درگیری به احکام زندان محکوم شده بود، بر اثر شکنجه پرسنل زندان جان خود را از دست داد.