رخدادهای ۲۷ مهرماه ۱۳۹۹ برابر با ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰

🔸- لامرد فارس
تعدادی از کارگران پالایشگاه گاز پارسیان لامرد استان فارس، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدیشان، در محوطه این پالایشگاه دست به تجمع زدند.

🔸-کرج. البرز
مدیر بهزیستی کرج با تاکید بر اینکه «افزایش کارتن خوابی با اوضاع اقتصادی رابطه مستقیم دارد»، گفت: در حال‌حاضر شاهد «کلونی کارتن خواب‌ها» در مناطق حاشیه نشین کرج هستیم.

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
بهزاد طلایی» فرزند شاهین و اهل روستای «انبی» از توابع «ترگور» شهرستان ارومیه روز چهارشنبه ۲۳ مهر پس از اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره‌‌ اطلاعات در ارومیه به زندان این شهر منتقل شد.
او هفتم مهر به دست نیروهای وزارت اطلاعات در ارومیه بازداشت و به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل شد. تا این لحظه از اتهامات مطروحه و دلایل بازداشت این شهروند اطلاعی در دسترس نیست.

عادل مکرم در اعتراض به عدم تحقق خواسته‌هایش خود را به آتش کشید

🔸-جم بوشهر
کارگران بخش مستغلات شهرک پردیس جم وابسته به شرکت عملیات غیرصنعتی «پازارگاد» به دلیل تبعیض حقوقی حاکم در این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-یزد
نانوایان یزد در اعتراض به عدم تصویب قیمت‌های جدید نان روز یکشنبه ۲۷ مهر مقابل استانداری تجمع کردند.

🔸-حمیدیه. خوزستان
کارگران شهردارى شهر حمیدیه به دلیل عدم پرداخت ۱۵ ماه حقوق‌ معوقه، پنج روز است که از کار دست کشیده‌اند و به همین خیابان‌هاى این شهر پر از زباله شده است.

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
اکبر مهاجری، رسول رضوی و حسن محمدیان، سه تن از فعالان ملی مدنی و شهروندان ساکن تبریز در پی یورش ماموران امنیتی این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.
احتمال می‌رود بازداشت اکبر مهاجری مرتبط با اجرای حکم حبس تعزیری او باشد؛ اما هنوز این مطلب از سوی منابع مرتبط با این فعال ملی مدنی قطعی نشده است.

تجمع اعتراضی مردم بخاطر ارسال سلاح از مرز نودوز به ارمنستان
معترضان خواهان بسته شدن معبر مرزی و عدم ارسال سلاح هستند

معترضان خواهان بسته شدن معبر مرزی و عدم ارسال سلاح به ارمنستان هستند.

🔸-تهران
در ساعات پایانی شنبه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، محل سکونت الهام صمیمی، فعال دانشجویی و دانشجوی رشته انسان شناسی دانشگاه تهران، در پی یورش ماموران امنیتی تفتیش و اقلام شخصی وی و مهمان هایش ضبط شد.

میثم ولی‌پور، میثم دهقانی و علیرضا اسدی از فعالان اینستاگرامی که فقط به تولید و انتشار کلیپ در صفحه اینستاگرام‌شان مشغول بودند و از جامعه LGBT در کشور هستند، روز یکشنبه ۲۷ مهر به دست نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

محمد زارع جوشقانی، چشم پزشک و رییس بیمارستان لبافی‌نژاد بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

شارمین میمندی نژاد، بنیان‌گذار جمعیت امام علی، امروز یکشنبه ۲۷ مهرماه پس از حدود چهار ماه بازداشت، با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به بند عمومی زندان اوین منتقل شد. آقای میمندی نژاد پیشتر در تاریخ ۱ تیرماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

طی روزهای گذشته، نیلوفر بیانی، فعال محیط زیست و زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین پس از انتقال به شعبه بازپرسی دادسرای اوین در پرونده ای جدی با اتهام نشر اکاذیب تفهیم اتهام شد.

محمدرضا گلزار به کرونا مبتلا شد
محمدرضا گلزار بازیگر سینما، به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان بستری است.

🔸-صالحیه. اسلامشهر
سعید قره داغی ورزشکار رشته بدنسازی و پرورش اندام اهل صالحیه، صبح روز گذشته بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

🔸-چالداران. آذربایجان غربی
بامداد امروز نیروهای مرزبانی در مرز چالدران جمعی از کولبران را هدف تیراندازی قرار دادند که در نتیجه آن یکی از کولبران به نام «امین شمس» به قتل رسید. این کولبر متاهل و دارای یک فرزند است.

🔸-سنندج کردستان
تجمع دستفروشان سنندج در اعتراض به عملکرد مامورین شهرداری و جلوگیری از کسب وکارشان
روز شنبه ۲۶ مهر، جمعی ازدستفروشان سنندج در اعتراض نسبت به عملکرد مامورین شهرداری و جلوگیری از کسب وکارشان دست به تجمع در یکی از میادین این شهرستان دراستان کردستان زدند و خواهان راه اندازی بازار روز شدند.

🔸-نقده آذربایجان غربی
تجمع اعتراضی چغندرکاران در مقابل کارخانه‌ی قند در سولدوزدر نقده
چغندرکاران می‌گویند بعد از گذشت ۴۸ ساعت از تحویل چغندر به کارخانه هنوز پول آنها واریز نشده است.