رخدادهای ۲۷ مردادماه ۱۳۹۹ برابر با ۱۷ آگوست ۲۰۲۰

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
عصر روز ۲۶ مرداد ۹۹ یک باب کارخانه تولید کولر در جاده قدیم شهرک مرزداران تبریز، طعمه حریق شد.

🔸-برازجان بوشهر
تجمع متقاضیان مسکن مهر در شهرستان برازجان در اعتراض به عدم تحویل واحدهای پیش خرید شده پس از گذشت ۱۲سال و تخلف مالی بانک مسکن این شهرستان.

🔸-شوش خوزستان
شصت و چهارمین روز از اعتصاب کارگران هفت تپه شوش
روز دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در شصت و چهارمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.
معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

🔸-تهران
مهراوه خندان دختر نسرین ستوده هم بازداشت و به دادسرای اوین منتقل شد
ماموران امنیتی دختر نسرین ستوده، مهراوه خندان را بازداشت کرده و بدون ارائه هیچ توضیحی به دادسرای امنیت اوین منتقل کردند.
پنج مامور امنیتی دستگاه قضایی نظام ظهر دوشنبه ۲۷ مرداد پس از مراجعه به خانه خانواده ستوده، مهراوه خندان دختر ۲۰ ساله این زندانی سیاسی را بدون هرگونه توضیحی به دادسرای امنیت اوین منتقل کردند.

روز یکشنبه ۲۶ مردادماه ۱۳۹۹، شماری از آزادگان ساکن تهران در اعتراض به واگذاری غیرقانونی سهمیه زمین های خود توسط تعاونی مسکن «احرارالزمان» به یک فرد حقیقی، در مقابل مقابل دفتر ریاست قوه قضاییه تجمع کردند.

🔸-کرمانشاه
تجمع گوجه کاران کرمانشاه در استانداری کرمانشاه و اعتراض به قیمت پایین گوجه فرنگی.

🔸-نیشابور خراسان رضوی
جمعی از فعالان صنعت ساختمان در شهرستان نیشابور دراعتراض به محدودیت های صدور مجوز ساخت و ساز ساختمان، در مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

🔸-اندیمشک. خوزستان
تجمع کارکنان و گردانندگان مجتمع گاو شیری اندیمشک مقابل فرمانداری
بعلت بالا بون قیمت و در انحصار بودن واردات نهاده های دامی شیر را از دامداران متناسب با افزایش نهاده ها خریداری نمیشود و تولید شیر برای دامداران بصرفه نیست.

🔸-شیراز فارس
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس از بازداشت ۲۳ نفر به اتهام «اخلال در بازار ارز» خبر داد.
حیدر آسیایی گفت گردش مالی حساب این افراد سه هزار میلیارد تومان بوده است.

🔸-همدان
روز یکشنبه ۲۶ مردادماه ۱۳۹۹، شماری از شهروندان ساکن همدان با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان خواستار رسیدگی به وضعیت کوچه ها و خیابان های شهرک فرهنگیان شدند.

🔸-بوکان آذربایجان غربی
روز یکشنبه ۲۶ مردادماه، واحد ابراهیمیان فرزند محمد ورزشکار اهل بوکان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
از دلیل بازداشت و اتهامات علیه این ورزشکار کُرد اطلاعی در دسترس نیست.

🔸-ارومیه آذربایجان غربی
روز یک‌شنبه ۲۶ مرداد، یک زن زندانی به نام دنیا پیری که طی روزهای گذشته به همراه ۳ زندانی دیگر در پی بروز علائم کرونا در اتاقی در بند زنان، زندان ارومیه قرنطینه شده بودند، به دلیل وخامت وضعیت سلامتی‌اش به بیمارستانی خارج از زندان منتقل شده است.

🔸-سراوان. سیستان و بلوچستان
اعتراض کارگران شهرداری سراوان به هشت ماه از معوقات مزدی
کارگران شهرداری سراوان به دلیل عدم پرداخت هشت ماه از مطالبات مزدی خود در ساختمان شورای شهر و فرمانداری تجمع اعتراضی برگزار کردند.