رخدادهای ۲۷ شهریورماه ۱۳۹۹ برابر با ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۰

🔸-کرج. البرز
بهنام موسیوند به بند عمومی زندان رجایی شهر کرج منتقل شد
بهنام موسیوند، فعال مدنی زندانی پس از ۱۰ روز نگهداری در یکی از سلول‌های انفرادی بند امن زندان رجایی شهر کرج روز چهارشنبه ۲۶ شهریور با منفی اعلام شدن آزمایش جدید کرونا و بهبودی کامل به سالن ۱۰ بند ۴ زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

🔸-اهواز. خوزستان
وجود بیش از یک میلیون شهروند در سکونت‌گاه‌های غیررسمی خوزستان.

🔸-قم
یک مقام محلی: ۵۰ درصد مدارس قم نیازمند بازسازی و یا مقاوم‌سازی است

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
روز دوشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۹، آمانج حمزه لو، ماموستا طاهر شیخی و فائق شریعت پناه، سه فعال مذهبی اهل سنت از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند.

🔸-تهران
یاسمین حنیفه طباطبائی، فعال سیاسی و از اعضای جبهه دموکراتیک ایران، با دریافت پیامکی از ارسال ابلاغیه برای حضور در شعبه ۱ اجرای احکام کیفری دادسرای امنیت تهران و تحمل حبس تعزیری خود به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام مطلع شد.

الهه جباری، متهم سیاسی روز دوشنبه ۲۴ شهریورماه از بازداشتگاه یکی از نهادهای امنیتی در تهران به بند زنان زندان اوین منتقل شد. خانم جباری که ۲۳ سال سن دارد، پیشتر به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت شده است.

یورش ماموران اطلاعات سپاه به منزل حمید رضا امینی و تهدید او به سکوت به‌‌ واسطه همسر ‌و فرزندانش
همسر حمید رضا امینی در پیام ویدیویی اعلام کرد که ماموران اطلاعات سپاه به منزل آنها یورش بردند و پس از تفتیش منزل و تهدید خانواده و ارعاب آنها پیامی را به واسطه همسر آقای امینی به او ابلاغ کردند که «درست است که شما از ایران خارج شدی ولی خانواده شما در ایران هستند».
همچنین همسر آقای امینی در این ویدیو از اپوزیسیون و عدم حمایت کافی آنها از آقای امینی گلایه کردند.

🔸-کاشان. اصفهان
روز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه ۱۳۹۹، گروهی از رانندگان تاکسی شهر کاشان در اعتراض به گرانی قطعات و پایین بودن کرایه، در میدان ۱۵ خرداد این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.
این رانندگان با در دست داشتن پلاکاردی تحت عنوان “از یاد رفته” اعتراض خود را نسبت به بی توجهی مسئولان به مطالبات خود را اعلام کردند.

🔸-نهبندان. خراسان جنوبی
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۰ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین خراسان جنوبی – حوالی نهبندان را لرزاند

🔸-سنقر. کرمانشاه
روز چهارشنبه ۲۹ مردادماه ۹۹، امیر بیگوند مدیر کانال تلگرامی سنقر آنلاین نیوز شهروند اهل شهرستان سنقر و کلیایی واقع در استان کرمانشاه به پلیس امنیت شهرستان سنقر احضار و به دلیل انتشار مطالبی انتقادی در صفحه شخصی خود مورد بازجویی قرار گرفت.

🔸-پیرانشهر. آذربایجان غربی
یکی از اعضای سپاه پاسداران با هویت ”سید طاهر تیسو“ اهل ”کهنە لاجان“ در روستای ”زیویە“ از توابع شهرستان پیرانشهر توسط یک گروه مسلح ناشناس بە قتل رسید.

🔸-اردبیل
روز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه ۱۳۹۹، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا واثقی فعال ترک در دادگاه کیفری ۲ اردبیل برگزار شد.
آقای واثقی از بابت اتهام “تمرد نسبت به ماموران دولتی” مورد محاکمه قرار گرفت.

🔸-سنندج کردستان
دو تن از فعالان شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام و واتس اپ، به اتهام انتشار فیلم در فضای مجازی پس از شناسائی از سوی پلیس فتا توسط نیروهای امنیتی بازداشت و برای سپری کردن دوران بازجوئی و تشکیل پرونده به بازداشتگاه منتقل شدند.
اتهام این دو شهروند انتشار فیلم غیراخلاقی در شبکه‌های اجتماعی عنوان شده است.