رخدادهای ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ برابر با ۱۶ فوریه ۲۰۲۰

🔸-سرعین اردبیل
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۴ ریشتر، حوالی سرعین در استان اردبیل را لرزاند/ این زلزله در عمق ۶ کیلومتری زمین رخ داد.

🔸-دزفول خوزستان
سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه از بازداشت رضا دبیریان، یکی از کارگران نیشکر هفت‌تپه، خبر داد.
بنابر اعلام سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، رضا دبیریان روز شنبه ۲۶ بهمن ماه پس از احضار و مراجعه به دادگستری شوش به اتهام رضا دبیریان از سوی دادگستری شوش «نشر اکاذیب» بازداشت و به زندان دزفول منتقل شده است.

🔸-تهران
شب چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی محبوس در بند چهار زندان اوین که طی حکمی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به ۱۶ سال و شش ماه زندان محکوم و در اعتراض به این موضوع و تداوم بازداشت خود، دست به اعتصاب غذا زده بود، در پی وضعیت جسمی نامناسب و قرارگرفته در آستانه کما، به بیمارستان طالقانی تهران منتقل و سپس به بند قرنطینه زندان اوین بازگردانده شد.

امروز دانشگاه امیر کبیر چهلم شهدای جنایت خامنەای/سپاە در سرنگونی ھواپیمای اکراینی. اعتراض دانشجویان بە وضعیت بد دانشگاە و ستمگری نظام فاسد.
بخاطر نمایش انتخابات جرات سرکوب ندارند.

گزارشگران بدون مرز نسبت به احتمال صدور حکم اعدام برای روح‌الله زم هشدار داد
گزارشگران بدون مرز با اشاره به غیرقانونی بودن دادگاه‌های انقلاب در ایران و اینکه این دادگاه‌ها متهم‌ها را از حقوق اولیه خود در داشتن وکیل انتخابی محروم می‌کنند، به نقل از نزدیکان آقای زم نوشته است که مقامات امنیتی به او گفته اند «وکیل مستقل نخواهد و وضعیتش را بدتر نکند.».

جمعی از کارگران خط سه متروی تهران در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی ۱۸ ماهه خود، در مقابل ساختمان شورای شهر تهران دست به تجمع زدند.

حمله و دستگیری دانشجویان توسط نیروهای وحشی حراست در تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک.

آتش سوزی در محدوده بازار و سبزه میدان تهران
آتش‌سوزی در یک کارگاه تولید کیف و کفش در چهارراه گلوبندک در ساعت ۱۵:۵۱.

🔸-شیراز.فارس
در شیراز «فقر» قربانی گرفت: زنی دو فرزندش را کشت و خودکشی کرد.
گسترش فقر، بیکاری و عدم چشم‌انداز روشن به آینده، جان سه نفر را گرفت. مادری در شیراز دختر و پسر هشت و ۱۲ ساله خود را کشت و سپس به زندگی خود پایان داد. به گزارش پلیس، این اقدام ناشی از «مشکلات مالی، روحی و روانی» بوده است.

🔸-راسک. سیستان و بلوچستان
روز شنبه ۲۶ بهمن ماه ۹۸، ذاکر آسکانی فعال مذهبی بلوچ در یک سخنرانی مذهبی نسبت به ادامه بازداشت مولوی فضل الرحمن کوهی به اطلاعات سپاه شهرستان راسک احضار شد.

🔸-اصفهان
اعتصاب دانشجویان دندانپزشکی اصفهان
در اعتراض به پذیرش خارج از ظرفیت دانشجو در این دانشکده و عدم وجود تناسب میان امکانات آموزشی و تعداد دانشجو
در حال حاضر کلیه کلاس ها و بخش های آموزشی به حالت تعطیل در آمده است

🔸- لافت. هرمزگان
زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۸ ریشتر در عمق ۱۳ کیلومتری زمین، حوالی لافت هرمزگان را لرزاند.

🔸-کرج. البرز
روز شنبه ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۸, کرم الله خزائی, شهروند ساکن کرج, که پیش از این از سوی دادگاه انقلاب استان البرز, به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و تبعید محکوم شده بود جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان قزلحصار منتقل شد.

🔸-شهریار . تهران
محمد اقبالی گلهین، یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری آبان ماه امسال توسط شعبه ۱۰ دادگاه کیفری شهرستان شهریار به ۱۱ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و یک سال تبعید به شهرستان راسک محکوم شد.

🔸-قطور آذربایجان غربی
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۵ ریشتر در عمق ۶ کیلومتری زمین، حوالی قطور آذربایجان غربی را لرزاند/ صدا و سیما.

🔸-مشهد
حبیب پیرمحمدی، زندانی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد که از روز جمعه ۲۵ بهمن ماه در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده خود و تشکیل نشدن دادگاه تجدیدنظر دست به اعتصاب غذا زده بود، امروز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه در پی انتقال به بند ۵ این زندان توسط یکی از زندانیان جرائم خشن به ضرب چاقو مجروح و به بهداری زندان منتقل شد.