رخدادهای ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برابر با ۱۵ می ۲۰۲۰

🔸-زاهدان سیستان و بلوچستان
مولوی عبدالحمید روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت در کلاس درس ترجمه و تفسیر در زاهدان خواستار “تحقیق و بررسی” کشته شدن سه نوجوان بلوچ در ایرانشهر و “روشن شدن واقعیت” شد.

🔸-تهران
محکومیت فریبا عادلخواه، شهروند ایرانی-فرانسوی، به ۵ سال زندان
سعید دهقان، وکیل فریبا عادلخواه، پژوهشگر ایرانی-فرانسوی زندانی در ایران، از محکومیت موکلش به پنج سال زندان به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و همچنین به یک سال زندان برای اتهام «تبلیغ علیه نظام» خبر داد.
صدور حکم علیه عادلخواه تقریبا یک ماه پس از پایان جلسات دادگاه او در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی صورت گرفته است

رضا اسلامی، دانشیار دانشگاه و عضو هیات علمی دانشکده حقوق شهید بهشتی هفته گذشته توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

🔸-دزفول خوزستان
ابتلای ۴۰ نفر از کادر درمانی بیمارستان بزرگ دزفول به کرونا
رئیس بیمارستان بزرگ دزفول گفت: تاکنون ۴۰ نفر از پرسنل و کادر درمانی بیمارستان بزرگ دزفول به کرونا مبتلا شده‌اند.

🔸-نقده. کردستان
تجمع اعتراضی کارگران کارخانه زیپ ایپک نقده
روز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، تعدادی از کارگران کارخانه زیپ ایپک در نقده در اعتراض به تعطیلی این کارخانه و بیکار شدن کارگران در مقابل اداره کار نقده تجمع اعتراضی برگزار کردند. تعطیلی کارخانه باعث بیکار شدن حدود ۲۵۰ کارگر این کارخانه شده است.

🔸-اصفهان
بازنشستگان در برابر استانداری اصفهان تجمع کردند
در پی فراخوان بازنشستگان در برگزاری تجمع اعتراضی در برابر استانداری اصفهان ، امروز شنبه حدود ۳۵۰ نفر از بازنشستگان امروز با وجود خطر کرونا با حضور در تجمع ندای اعتراض و حق طلبی خودرا به گوش مسئولین رساندند. معترضان خواستار اجرای تبصره ۵ ماده ۱۰۹آیین نامه استخدامی فولاد بودند که مشتمل بر همسان سازی و رفع تبعیض حقوقی در حق بازنشستگان است.

🔸-کرج. البرز
جوان ۱۸ ساله فوتبالیست قربانی کرونا شد
متین قوسی فوتبالیست‌ جوان کرجی که به عنوان یکی از پدیده‌های فوتبال ایران شناخته می‌شد، روز گذشته بر اثر ابتلا به کرونا جانش را از دست داد.

🔸- اروندکنار خوزستان
اعتصاب و تجمع کارگران شهرداری اروندکنار آبادان در جلو شهرداری به دلیل آنچه که پرداخت نشدن ۵ماه حقوق خود بیان کردند دست از کار کشیده و مقابل ساختمان این شهرداری تجمع کردند.

🔸-بندرعباس هرمزگان
آتش‌سوزی در معبد هندوهای بندرعباس
از حوالی ظهر امروز بخشی از محوطه شمالی بنای تاریخی معبد هندوها بندرعباس دچار آتش‌سوزی شده است.
نیروهای آتش‌نشانی از زمان آغاز شروع آتش‌سوزی تاکنون در حال مهار و خاموش کردن آتش هستند.

🔸-رشت. گیلان
روز پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، رامین حسن پور،همسرش کاترین سجادپور،مسلم رحیمی و یک نوکیش مسیحی دیگر که نخواست هویتش فاش شود، به دلیل عدم توانایی برای تأمین وثیقه، به زندان لاکان رشت منتقل شدند.

🔸-اشنویه آذربایجان غربی
بامداد روز شنبە ٢٧ اردیبهشت ٩٩، آرام مولودی کولبر جوان اهل اشنویە در حین کولبری، بر اثر سقوط در رودخانە ”گادر“ جانش را از دست داد.