رخدادهای ۲۶ دی ۱۳۹۸ برابر با ۱۶ ژانویه ۲۰۲۰

🔸-سنندج. کردستان
مسلم سلیمانی دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک دانشگاه کردستان در جریان تجمع دانشجویان این دانشگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

‍‍مشارکت مردم سنندج در مراسم خاکسپاری قربانیان جنایت سپاە/خامنەای
مردم سنندج با شعار “مرگ بر ستمگر، چە شاە باشە چە رھبر” مراسم خاکسپاری قربانیان جنایت سپاە را بە قیام علیە دیکتاتوری تبدیل کردند.

مشارکت مردم سنندج در مراسم خاکسپاری قربانیان جنایت سپاە/خامنەای.
مردم سنندج با شعار “نخبەھامون رو کشتند، بە جاش آخوند گذاشتند و دشمن ما ھمینجاست، دروغ میگن آمریکاست.” انزجار خود را از رژیم آخوندی اعلام کردند.

مشارکت مردم سنندج در مراسم خاکسپاری قربانیان جنایت سپاە/خامنەای با شعار “خامنەای قاتلە، ولایتش باطلە و مرگ بر دیکتاتور.”

مردم سنندج با شعار “کشتە ندادیم کە سازش کنیم، رھبر الدنگ رو ستایش کنیم،” این جنایت رژیم را محکوم کردند.

مشارکت مردم سنندج در مراسم خاکسپاری قربانیان جنایت سپاە/خامنەای با شعار “خامنەای بە گوش باش، ما ملتیم نە اوباش.”

🔸-تهران
تجمع رانندگان اسنپ امروز پنج شنبه مقابل دفتر شرکت در خیابان گاندی تهران.

شهناز اکملی مادر شهید مصطفی کریم بیگی به تهمت تبلیغ علیه نظام به زندان رفت. باید که شورید بر این همه بیداد.

تجمع دانشجویان دانشگاه تهران مقابل خوابگاه شهدای دانشجو(بهنام) در اعتراض به ورود غیر قانونی نیروهای لباس شخصی و امنیتی به خوابگاه و تفتیش اتاق.

🔸-مرودشت. فارس
یازده شهروند در شهرستان مرودشت در رابطه با یک صفحه اینستاگرامی به نام « مرودشت برتر» بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. اتهام این شهروندان انتقاد از برخی مسئولین و نهادها و متشنج کردن جو سیاسی و امنیتی شهر عنوان شده است.

🔸-بوکان. آذربایجان غربی
خودکشی یک دختر نوجوان در بوکان
بامداد امروز پنجشنبه ۲۶ دی ماه، یک دختر نوجوان ساکن شهرستان بوکان واقع در استان آذربایجان غربی، اقدام به خودکشی کرد و جان باخت.

🔸-راسک. سیستان و بلوچستان
کمک های مردمی مردم راسک سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان.

🔸-نقده. آذربایجان غربی
سجاد شهیری فعال مدنی ترک، ظهر امروز ۲۶ دی ۹۸، در نزدیکی محل سکونت خود در شهرستان نقده توسط ماموران لباس شخصی بازداشت شد. وی پیشتر نیز بارها به دلیل فعالیت های هویت طلبانه‌اش بازداشت شده است.

🔸-ارومیه آذربایجان غربی
حکیمه احمدی فعال مدنی بعد از ۵۴۵ روز بلاتکلیفی در زندان مراغه دست به اعتصاب غذا زده است صدایش باشیم حکیمه احمدی در تمام مدت بازداشت موفق به ملاقات با پسرش (ایلقار) و مادرش نشده و تنها چند بار با برادرش ملاقات کرده است.

🔸-مریوان. کردستان
روز سه‌شنبه ۲۴دی‌ماه، آمانج نیک‌پی فرزند خالد اهل روستای “نی” در شهر مریوان توسط نیروهای اطلاعاتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.
تا کنون اطلاع دقیقی از سرنوشت و دلیل بازداشت وی به دست نیامده است.

🔸-کرمانشاه
«کیوان کوتی»، شهروند ساکن کرمانشاه روز دوشنبه ۲۴ دی‌ماه در پلیس‌راه شهرستان سرپل ذهاب بازداشت و سپس به یکی از بازداشتگاه‌های اداره اطلاعات کرمانشاه منتقل شده است.

🔸-مشهد خراسان رضوی
صدیقه مالکی فرد و فاطمه ملکی در مقابل دادگاه مشهد بازداشت که منجر به بد شدن حال خانم فاطمه ملکی شد و او را با اورژانس به بیمارستان ثامن منتقل کردند.